İMZALAR ATILDI!

       TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY Durağan’da faaliyete geçirilmesi düşünülen açık cezaevi projesinde önemli bir aşama olan yer tahsisi konusunda Orman ve Adalet Bakanlıkları temsilcileri  tarafından karşılıklı olarak imzaların atıldığını ifade etti.

 

       ERSOY konu ile olarak yapmış olduğu açıklamasında şunları kaydetti: “Durağan Baraj Şantiyesinde açılacak olan Açık Cezaevi projesinde en önemli aşamayı geçmiş bulunuyoruz. Orman Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Başbakanlık düzeyinde yapılan incelemeler, tespitler ve izin çalışmaları sonunda Adalet Bakanlığı ile Orman Bakanlığı temsilcileri kira ve yer teslimi sözleşmesini bugün itibariyle imzaladılar. Böylece şantiye sahası Adalet Bakanlığına tahsis edilmiş oldu. Son aşama olan açılış aşamasına gelindi. Devamı da kısa sürede gelecek inşaallah. Hayırlı olsun kardeşlerim.” dedi.
       Konu hakkında sosyal paylaşım sitesinden açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN; ”İlçemize hizmet etme sevdamız ilk günkü aşkıyla devam ediyor. Vatandaşlarımıza her gün daha güzel haberler vermeye çalışıyoruz. Her daim desteğini hissettiğim değerli İçişleri Komisyon Başkanımız Sinop AK Parti Milletvekilimiz Mehmet ERSOY Bey,  bizlere ilçemize kurulmasını beklediğimiz 800 kişi kapasiteli Açık Cezaevinin Orman Bakanlığın’dan Adalet Bakanlığı’na devrinin resmen yapıldığını artık Durağan Baraj Şantiyesi alanının teslimi ve orada gerekli restorasyonlar yapıldıktan sonra cezaevinin açılmasını bekliyoruz.Bu cezaevi ilçemize ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan çok büyük katkılar sağlayacak.” dedi.
 
 
-DURAKHAN GAZETESİ-
Başa dön tuşu