“invest in TR82”

 

     Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın projelendirdiği TR82 Bölgesi Yatırım Ortamı Tanıtım Platformu “invest in TR82” Projesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2015 Verimlilik Proje Ödülleri” kapsamında Kamu Kategorisi dalında üçüncülükle ödüllendirildi. 
     “2015 Verimlilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Erkunt Traktör Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, çeşitli kamu kurumu üst düzey yöneticileri ve özel sektör temsilcileri katıldı. 
     Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, verimliliğin insan hayatında, işletmelerde ve ülkenin bütününde temel ve vazgeçilmez bir kavram olduğunu söyledi. Kavranoğlu, ayrıca vizyonu, sanayinin verimlilik temelli yapısal dönüşümünü hızlandırmak olan 2015-2018 Verimlilik Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladıkları bilgisini paylaştı. 
     Açılış konuşmalarının ardından kamu ve özel sektör kategorilerinde dereceye giren projelere ödülleri törenle sahiplerine verildi. Törende özel sektör kategorisinde TUSAŞ, İnci Akü, Kale Seramik, Ereğli Demirçelik, Demirdöküm, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Çilek Mobilya ve Kardemir ödüle layık görülürken, kamu kategorisinde ise İzmir Kemalpaşa OSB, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ödüllendirildi. invest in TR82 projesi ile üçüncülüğe layık görülen KUZKA adına ödülü Ajans Genel Sekreteri Ramazan Çağlar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun elinden aldı. Ödül törenin ardından Kavranoğlu sergi salonunda bulunan proje standlarını gezdi. “invest in TR82” standını ziyaret eden Kavranoğlu, Ajans Genel Sekreteri Ramazan Çağlar’dan proje hakkında ayrıntılı bilgi aldı.
 
 
 
30 NİSAN 2015 – ŞEHİR GAZETESİ
Başa dön tuşu