VELİLERDEN BÜYÜK TEPKİ

 

 

       Geçtiğimiz yıllarda Bektaşağa Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak faaliyet gösteren ve daha sonra taşımalı sisteme dönen okulun yurt binasına Afgan sığınmacıların yerleştirilmesi tepki çekti.   
 
 
       Bugün okul önünde toplanan çok sayıda veli bu duruma tepki göstererek Okul yönetiminden bir açıklama bekledi. Okul yönetimi konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken yaklaşık 150 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü okula bugün sadece 43 civarında öğrenci geldi.
 
 
 
 
 
        Çevre köylerden taşımalı sistem ile okula öğrenciler gelirken, bir çok öğrenci taşıtının okula boş geldiği gözlendi. 
 
 
 
Köy halkı ve veliler adına açıklama yapan Emekli Öğretmen Makbule Bal; “Burası bir eğitim yuvası burada bir çok insan var bizim buraya gelen insanlarla ne ekonomik, ne kültürel ne de sosyal bir bağımız var biz buraya gelen insanları tanımıyoruz. Bizim burada 7 yaşından 15 yaşına kadar öğrencilerimiz çocuklarımız var eğer ilerde çocuklarımızın başına her hangi bir şey gelecek olursa bunun sorumluluğunu kim alacak. Biz önce yetkililerden bunun cevabını istiyoruz. Çünkü bu ülkede bir sürü kadının katledildiği, bir sürü gencin kartopu oynarken katledildiği, çocuk tacizlerinin yoğun bir şekilde işlendiği bir ülkede bizim çocuklarımızın başına herhangi bir şey geldiği zamanda bunun sorumluluğunu kim alacak. Bize bu konuyla ilgili hiçbir bilgi verilmedi .’’ dedi. 
 
       Bir de bu insanların bulunduğu yere tel örgü çekiyorlar!
Yabancı sığınmacıların bulunduğu alanı tel örgü ile kapattıklarını belirten Emekli öğretmen Makbule Bal, “Bu tarafta bizim çocuklarımız karşıda da, bu aileler var siz tel örgü ile bu insanların bulunduğu alanı kapatıyorsunuz, peki sizce gerçekten bu insanlar bunu hak ediyorlar mı? Ben önce insanların insanca yaşam hakkına sahip olmasını istiyorum.” dedi. 
 

 

Başa dön tuşu