1-7 EKİM CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Durağan Kaymakamı ve Belediye Başkanı, Din Görevlileriyle buluştu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası vesilesiyle düzenlenen programa, Kaymakam Ahmet Tozlu ve Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan katıldı.
Emekli Din Görevlilerimizin de katıldığı toplantıda Kaymakam TOZLU, Din Gönüllülerine hitaben yaptığı konuşmasında ;“Merkez ve Köylerde görev yapan personelimizle zaman zaman bir araya geldiklerini, taleplere karşılık vererek yardımcı oldukların”, “göreve yeni başlayan ve emekli olan personelin bir arada bulunmasından duyduğu memnuniyeti” ifade etti.
Yaptığı açıklamanın ardından, “başarılı ve özverili çalışmalarından” dolayı, bazı Din Görevlilerimize “Başarı Belgesi” takdim etti.
Emekli Din Görevlisi olan KILIÇASLAN ; “Din Görevlisinin toplumun örnek aldığı kişi, İmam Hatip’liğin de kutsal bir meslek’’ olduğunu ifade etti.
Durağan İlçe Müftüsü Ali Mustafa Yıldırım ; ‘‘Özellikle Pandemi sürecinde aktif rol alan ve Cami hizmetlerinde gayretli çalışmalarda bulunan Din Görevlilerimizle bir araya gelmenin ve aynı zamanda emekli olupta davetimize icabet eden misafirlerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum’’ dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =

Başa dön tuşu