DURAĞAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Durağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Çevre Miras Değil Gelecek Nesillere Devredilecek Emanettir” Projesi kapsamında Akkır Mesire alanında çevre temizlik etkinliği yapıldı.

Etkinliğe Orman İşletme Müdürü ve personeller, Durağan Kaymakamı Ahmet TOZLU, Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN katıldı. Durağan Orman İşletme Müdürlüğü farkındalık etkinliğinde Akkır Mesire Alanında çevre temizliği yapıldı.Durağan halkının gözde piknik alanı olan Akkır’da gelişi güzel atılmış çöpler toplanıldı. Durağan kaymakamı TOZLU ‘’ üç ayda bir’’ temizlenmesi gerektiğini belirtti. Orman işletme müdürü Ziya YAZICI, Belediye Başkan’ından akkır mesire alanına Çöp Konteynırı talebinde bulundu.

 Kaymakam TOZLU ;  ‘’Bu temizlik etkinliklerinin ileri tarihlerde İlçemiz Buzluk Tabiat Parkı ilk sırada olmak üzere diğer mesire alanlarımızda da devam edeceğini ve dönemsel olarak düzenli hale getirilerek Orman İşletme personelimiz, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizle süreklilik kazandırılacak, böylelikle her bir mesire alanımızın kolay ve sürekli bir şekilde elbirliğiyle temiz tutulup saygıdeğer Halkımızın kullanıma o şekilde sunulacak’’ dedi.

Belediye Başkanı KILIÇASLAN ; ‘’Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras, temiz bir çevre ve doğayı koruma bilincidir. Geleceğe temiz bir dünya bırakmanın tek yolu ise; toprağı, suyu, havayı, ormanları ve tüm doğayı bilinçli bir şekilde korumaktan ve sevmekten geçiyor’’ dedi.

 

Başa dön tuşu