Sinop İl Özel İdaresi asfalt sezonunu başlattı

Sinop İl Özel İdaresi ekipleri 2022 yılı asfalt sezonun ilk asfaltını Gerze Boyalıca-Tokuşlar Köyleri grup yolunda (10 Km) uygulamaya başladı.

“Daha güvenli ve konforlu ulaşım” anlayışıyla çalışmalarına devam eden İl Özel İdaresi ekipleri, 2022 yaz programı kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Merkez ve ilçelerine bağlı kırsal kesimlerdeki tüm yerleşim birimlerinin yol yapım ve onarım çalışmalarının yapılacağı 2022 yılı asfalt sezonu başladı. NİHAİ HEDEFİMİZ GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM AĞI OLUŞTURMAK Ekiplerin ihtiyaç duyulan tüm güzergâhlarda çalışmalarını başarıyla sürdürdüğünü ifade eden Genel Sekreter Çınkıl, “malzemeli bakım, stabilize ve tasfiye yol yapımı olarak başladığımız yaz programlarımıza devam ederken, diğer yandan da sathi kaplama asfalt uygulamamıza başladık. Tüm bu çalışmalarda nihai hedefimiz daha güvenli ve konforlu ulaşım ağı oluşturmak. Ekiplerimizin özverili çalışmaları, malzeme üretim ve araç kapasitemizle başarılı bir sezona daha imza atıyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yoğun geçen kış şartları ve kullanımdan dolayı deforme olan, bozulan, hasar gören yollarda altyapı, bakım, onarım, iyileştirme ve düzenleme çalışmalarına devam eden Özel İdaresi ekipleri, merkez ve ilçe köylerinde başlattığı yoğun mesaisini hız kesmeden sürdürüyor.

GENEL SEKRETER YAHYA ÇINKIL ÇALIŞMALARIN HER AŞAMASINI YERİNDE İNCELEDİ

Sürdürülen çalışmaları yerinde takip eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, Gerze ilçesine bağlı Boyalıca-Tokuşlar Köyleri grup yolunda (10 Km) devam eden sathi kaplama çalışmalarını da bizzat sahada kontrol etti.

Başa dön tuşu