SİNOP İL ÖZEL İDARESİ’NDEN YAZA HAZIRLIK

Kış sezonunda köylerdeki kar sebebiyle oluşan ulaşım kısıtlılığını giderme çalışmalarını başarıyla sürdüren Sinop İl Özel İdaresi, yaz aylarında da köylerde ulaşım sorunu yaşanılmaması için gerekli hazırlıklarını tamamladı. Genel Sekreter Yahya Çınkıl, yaklaşan sezon öncesi şantiye çalışanlarını ziyaret etti.

Yaz mevsiminde Sinop il ve ilçelere bağlı köy ve mezralarda yaşayan vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, “Gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yaptık. Tedbirlerimizi alarak her şartta ve koşulda hizmetlerimizi yaz aylarında da aksatmadan yürüteceğiz. Yaz aylarında köylerden alınan tüm mesajlar değerlendirilecek ve ekiplerimiz anında müdahale edecekler. Yollarda biz varız, 7/24 nöbete hazırız” dedi.

ÜRETİM TESİSİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ


Yaz mevsimine yönelik hazırlıkların tamamlandığı Merkez Kabalı Asfalt Üretim Tesisini ziyaret eden Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, rotmiks üretim çalışmalarını yerinde inceleyerek; yürütülecek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“TONLARCA MALZEME DÜŞÜK MALİYETLE İMAL EDİLİYOR”


Sinop İl Özel İdaresine bağlı Merkez Kabalı, Boyabat Bürnük, Durağan ve Erfelek Konkasör Tesisleri ile Ayancık ve Türkeli ilçelerinde bulunan seyyar konkasör şantiyeleri, Sinop ve ilçelerinde bakımsız yol bırakmamak amacıyla üretimlerini sürdürüyor. Yol yapım çalışmalarında zemini güçlendirecek malzemeleri düşük maliyetle üreten tesislerde, kamu tasarrufuna da önemli katkı sağlanıyor.

“AMACIMIZ SİNOP VE İLÇELERİMİZDE BAKIMSIZ YOL BIRAKMAMAK”


Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, Merkez Kabalı, Boyabat Bürnük, Durağan ve Erfelek Konkasör Tesisleri ile Ayancık ve Türkeli ilçesinde bulunan seyyar konkasör şantiyelerinin, yaz dönemine hazırlık amacıyla üretimlerini sürdürdüğünü ifade etti.
Konkasör Tesislerinin, verimli çalıştırılmasıyla dışarıdan yapılan alımların en az seviyeye indirilmesinin hedeflendiğini vurgulayan Çınkıl, “Kendi şantiyemizde kendi ekiplerimiz ve kendi ekipmanlarımız ile balast (palaz), elekaltı, filler, mıcır ve asfalt yama işlerimizde kullanılmak üzere rotmiks malzememizi de kendimiz üretiyoruz. Bu üretimler, Özel İdaremizin gider kalemine de ekonomik olarak ciddi katkılar sağlıyor” dedi.
Saatler içinde tonlarca malzemenin bu tesislerde üretildiğini vurgulayan Çınkıl, yaz ayının gelmesiyle birlikte yoğun bir asfaltlama ve yol yapım çalışmalarına başlanacağını söyledi.
Genel Sekreter Çınkıl, asfaltlama çalışmaları için kullanılacak malzemelerin önemli bir bölümünü kendi tesislerinde ürettiklerini belirterek, şu an her ilçede malzeme taşıma, serme, sıkıştırma ve asfaltlama çalışmaları için hazırlıkların yapıldığını kaydetti.
Büyük bir ekip ve iş makinesi gücüyle yeni sezonu açtıklarını dile getiren Genel Sekreter Yahya Çınkıl, “Amacımız Sinop ve ilçelerimizde bakımsız yol bırakmamak ve planlanan programları süresi içinde tamamlayabilmektir. Bu anlamda tesislerimizde görev yapan mesai arkadaşlarımız büyük bir özveri ve gayretle çalışıyorlar. Hepsini yürekten tebrik ediyorum” İfadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu