VALİLİKTE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sinop Valiliği toplantı salonunda Vali Dr. Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Şengül Kanal, il genelinden kamu kurum ve kuruluşları, Belediye ve dernek temsilcileri katıldı. 
Sinop’un turizm potansiyelinin oldukça yüksek olan bir il  olduğunu söyleyen Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya geleceği turizmde olan bir ilin tanıtımının da çok önemli olduğunu belirtti. Çetinkaya; “Cumhuriyet Döneminden bugüne kadar ilimize ulaşım koşullarının elverişsiz olması nedeniyle fark edilememiş bir tatil kenti olan Sinop, son yıllarda ilimizin ulaşımına yapılmış olan yatırımların doğal bir sonucu olarak birden turizm ili haline gelmiştir. Çevre illerden gelen ziyaretçi sayısının artması ilimizdeki turizm faaliyetlerinde profesyonelleşme ihtiyacını doğurmuştur” dedi. 
Sinop’un şu anda kendi nüfusunun 5 katı oranında misafiri konuk ettiğinin altını çizen Vali Çetinkaya; “İlimizdeki bu turizm hareketini doğru yönlendirebilmek ve alana yayabilmek için sahip olduğumuz turizm altyapısını geliştirmek birinci önceliğimiz ve ilimize karşı sorumluluğumuz. İlimiz de yavaş yavaş oluşmakta olan turizm sektörünün sürekliliği oldukça önemli. Bu nedenle, turistlere halen yoğun ziyaretçi aldığımız yaz aylarının dışında da Sinop’a gelmeleri için çeşitli ve farklı sebepleri olduğunu anlatabilmemiz gerekiyor. İlimizin tanıtım afişleri, broşür, kitapçıklar ve gezi haritalarımızın güncellenmesi ilerleyen günlerde katılacak olduğumuz İzmir, İstanbul, Dubai, Berlin v.b. fuarlarda şehrimizin doğru tanıtılmasını sağlayacak olması nedeniyle oldukça önemli” diye konuştu. 
Sinop Materyalleri’nin hazırlanabilmesi için gereken bilgilerin toplanmasını amaçlayan toplantıdan elde edilecek olan bilgilerin, KUZKA’ya aktarılarak Sinop’un tanıtımına katkı sağlayacak olan tanıtım materyallerinin hazırlanacağı bildirildi.
Başa dön tuşu