YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

      Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, “Değerli öğrencilerim, bizim sizden isteğimiz sizlere sunulan ve her geçen gün daha iyi koşullara kavuşturulmaya çalışılan bu okullarımızdaki imkânları en iyi şekilde değerlendirmeniz, derslerinize çalışmanızdır”
      Hafta başı başlayan 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı kapsamında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bütün öğrencilere başarılar diledi. Nevzat Türkkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği üzere her yıl Eylül ayında okulların başladığı hafta “İlköğretim Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl okula yeni başlayacak olan minik öğrencilerimizin heyecanı ve uzun bir tatilden sonra okullarını özleyen öğrencilerimizin özlemlerinin sevince dönüşmesi ile 28 Eylül günü başlayan 2015-2016 eğitim – öğretim yılının tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.  
      Cumhuriyet’imizin kurucusu ve Başöğretmen, Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkabilmek için yarınlarımızın büyükleri olacak çocuklarımızı, kaliteli bir eğitim sistemi içinde yetiştirmemiz gerekmektedir. Bilgi çağı olarak adlandırılan günümüz dünyasında lider olmanın yolu da çağın gerektirdiği bilgilere sahip olmak, bu bilgileri kullanmak suretiyle yeni bilgi ve teknolojiler geliştirerek insanlığın hizmetine sunmaktan geçmektedir.”        
 
     “Bilgiye ulaşma sürecinde, aileden sonra gelen en temel kurum, çeşitli eğitim metotları uygulayarak bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma yolunda başarılı olmak için gerekli donanımı sağlayan, öğrenmeyi öğreten okuldur. Aileden başlayarak okulda devam eden bu süreçte velilerimize ve öğretmenlerimize çok önemli görevler düşmektedir. Bunun içindir ki, öğrencilerimizin sevgi, saygı, hoşgörü ve demokrasi kültürüne sahip, bilgi ve teknoloji konusunda donanımlı, üretken ve girişimci bireyler olarak yetişmesi hususunda öğretmenler ve aileleri azami bir gayret içindedir.
Biliyorsunuz, devletimiz birçok alanda olduğu gibi eğitim öğretim alanında da bütün imkânlarını seferber etmiş durumda.
 
Sinop’ta 33 Bin 186 Öğrenci
     İlimizde bugün itibariyle; 180 Okul, 1846 derslik, 33.186 öğrenci, 2479 öğretmen ile eğitim öğretimimizi sürdürmekteyiz. Fatih projesi kapsamında orta öğretim kurumlarımız akıllı tahtalarla donatılmış ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. 2015-2016 eğitim –öğretim yılında Temel Eğitim içinde yer alan ve mezun olan öğrencilerimiz için okullarında ve halk eğitim merkezlerinde ücretsiz kurslar açılmış olup, öğrencilerimizin bunlardan yararlanması sağlanacaktır. 
Öğrencilere Mesaj
     Değerli öğrencilerim, bizim sizden isteğimiz sizlere sunulan ve her geçen gün daha iyi koşullara kavuşturulmaya çalışılan bu okullarımızdaki imkânları en iyi şekilde değerlendirmeniz, derslerinize çalışmanızdır.2015-2016 eğitim öğretim yılının, velilerimizle birlikte öğrencilerimize ve tüm Milli Eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum”
Başa dön tuşu