‘10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’NDE GAZETECİLERLE AYAK ÜSTÜ BULUŞTU!

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’, kapsamında Sinop genelinde görev yapan basın mensupları ile ‘Balık-Ekmek’ li ayak üstü  buluştu…

 

‘10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’NDE
GAZETECİLERLE AYAK ÜSTÜ BULUŞTU!

 

Basın mensuplarının görevleri gereği ayaküstü yemek atıştırmalarından esinlenen Vali Yasemin Özata Çetinkaya ev sahipliğinde Özel İdare Lokali’nde gerçekleştirilen basın çalışanları buluşması programına; İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada, Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Burcu Gürsu Çelik, gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker, gazeteci eşi Gülcan Eker ve Şehir Gazetesi muhabiri Fatmanur Yurtseven’in de katıldığı programa Sinop ili genelinde çıkan gazetelerin sahipleri ve çalışanları ile ulusal ajans ve medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Oldukça renkli anlara sahne olan programda Vali Özata Çetinkaya basın mensuplarına balık-ekmek ikramı yaptı. Basın mensuplarıyla ızgara başına geçen Çetinkaya, Ardından gazetecilerle palamut, salata ve helvadan oluşan ikramı açık alanda Sinop manzarası eşliğinde birlikte yedi. 
Yemek ardından lokalde devam eden programda Vali Özata Çetinkaya, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Şefaatin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz medya mensuplarıyla çay sohbetinde bir araya geldi.

GAZETECİLİĞİN RUHUNA
UYGUN BİR PROGRAM
Yaptığı konuşmada tüm çalışan gazetecilerin gününü kutlayan Vali Özata Çetinkaya, özellikle yemek programının da gazeteciliğin ruhuna uygun olması açısından ayak üstü yapıldığını söyledi. Vali Çetinkaya sözlerini şöyle sürdürdü; “İl genelinden çalışan gazeteci arkadaşlarımız bu gün buradaydı. Tabi haber vesilesiyle zaman zaman hep bir arada oluyoruz. Hatta hep böyle ayak üstü koşuşturmadan dolayı yemeğimizi bile ayak üstü yiyoruz. Bu günkü yemeğimizde biraz gazetecileri özel oldu. Siz ayak üstü yemeye alışkın olduğunuz için size özel bir yemek planladık. Biraz da Sinop’a özgün olsun istedik. Öncelikle ‘afiyet olsun’ diyoruz. Bütün yapılan programlarda bizleri yalnız bırakmadığınız için ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
YÜREĞİMİZİ BURKAN BİR GÜN
Tabi çok güzel şeylerde yaşadık, ancak gazeteciler camiası olarak bizleri üzen yönleri de var bu gün. İki gazetecimiz bu gün hastanede tedavi görüyor. Gazetecilerimizin en eskilerinden, duayen gazetecilerinden Ali Demirel bey hastanede tedavi görüyor. Onu da bu gün ziyaret edeceğiz. Sizlerin selamlarını onlara ileteceğiz. Birliğinizi beraberliğinizi hiç bozmayın, huzur ve mutluluğu bu şekilde yakalarsınız diye düşünüyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Program bitiminde gazetecilerde Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ile programa katılan protokol üyelerinin ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü tebrik etti.

Başa dön tuşu