“97.YIL COŞKUSUNU MİLLETÇE YAŞIYORUZ”

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile valiliğin sitesinde bir mesaj yayınladı. Çetinkaya; “19 Mayıs 1919’da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Milletimizin şahlanışının 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu Milletçe yaşıyoruz. 19 Mayıs, her şeyin bittiğini zannedenlere karşı azim, iman , şevk ve heyecanla ilkeli ve kararlı bir mücadelenin başarılabileceğini gösteren önemli ve tarihi bir gündür.
     Yüce milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayabileceğimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da yaktığı bu kurtuluş ateşi ile milletimizin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir.
     Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine olan güvenini, kurduğu Cumhuriyeti gençlere emanet ederek göstermiş, gençliğin, milletlerin gücü ve yarınları olduğunu vurgulamıştır.
     Bu duygu ve düşüncelerle, Türk ulusunun her zaman onuruyla yaşama kararlılığının tarihsel simgelerinden olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”
Başa dön tuşu