BEN, EN KRİTİK DÖNEMLERDE BU DEVLETTE GÖREV ALDIM

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı AK Parti Sinop eski Milletvekili Mehmet Ersoy, bazı haber sitelerinde şahsı ile alakalı paralel terör örgütü ile bağlantısı olabileceği yönündeki haberlere tepki gösterdi. Ersoy; “Bu tür karalamalardan kimseye ekmek çıkmaz. Çünkü biz ne kumpasçılığı ne de kriptoculuğu biliriz. Bunları en iyi bu zor günlerde bile aklı buna çalışanlar bilirler” dedi.
     Geçtiğimiz günlerde ATV ekranlarında yayınlanan bir haber programına konuk olan 24.Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Star Gazetesi Köşe Yazarı Mehmet Metiner, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya’nın Referansının kim olduğunu sormuş ve konuşmasının devamında Çetinkaya’ya referans olan kişinin hala iyi yerlerde olduğunu söylemişti. Metiner’in bu sözlerinin ardından bazı haber sitelerinde, eski Milletvekili Metiner’in kendisi ile aynı dönemde Milletvekilliği görevini yapan ve aynı zamanda dönemin içişleri komisyonu başkanlığı görevini yürüten Mehmet Ersoy’u kastettiği yönünde haberler yapıldı. Bunun üzerine kişisel internet hesabı üzerinden bir açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, haberlere sert bir dille tepki gösterdi. Mehmet Metiner’in açıklamalarında işaret ettiği kişinin kendisi olmadığını söyleyen Mehmet Ersoy, bazı art niyetli kişilerin bu sözlerden nemalanmaya çalıştığını ifade etti. Ersoy; “Yıllardır hepinizin bildiği gibi yazdıklarının altına adını yazabilecek kadar cesareti olamayan, sahte isimsiz hesap kullanmayı insanları karalamak için araç olarak kullananları muhatap alıp hiçbir zaman cevap vermiyorum.  Ancak Sayın Mehmet Metiner Vekilimizin bir tv programında yaptığı açıklamanın bazı internet sitelerinde de kullanılması ve sevenlerimde merak uyandırması üzerine bir açıklamada bulunmayı gerekli gördüm. Öncelikle ifade edeyim ki Sayın vekilin işaret etmek istediği kişi ben ya da Sayın Nazım Maviş değildir. Kendisine bizzat sordum. Bu olsa olsa Vali atamalarının nasıl yapıldığını bilmeyen insanların gönüllerinden geçirdiği bir temennidir. Keşke bu yorumu haber yapanlar iddia sahibine de açıkça sormuş olsalardı” dedi. 
 
BİZİM ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK! 
     Bu zamana kadar üstlendiği görevleri, alnının akıyla tamamladığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, kişiler üzerinden rant elde etmeye çalışmanın, kişileri iftira ve karalamalarla zan altında bırakmanın kimseye bir kazanç sağlamayacağını söyledi. Ersoy; “Şundan müsterih olunuz ki bizim abdestimizden asla şüphemiz yoktur. Devletimizin en hayati mücadelesini verdiği şu günlerde bile bazı küçük hesaplar uğruna insanları hayatının en büyük utancı olacak bir ithamla suçlama yöntemini tercih edenler, sadece biraz daha çukurlaşırlar. Alnı Ak bir 30 yıl Türkiye’nin dört köşesinde, görev yaptığım bütün merkezlerde herkesin görüş ve incelemesine hazırdır. Sayın Nazım Maviş ile siyasi bir rekabetimiz olmuştur ve bitmiştir. Aynı gemideki yolculuğumuz ve yol arkadaşlığımız devam etmektedir. Ama bu itham ya da imalar ayrı bir şeydir. Bu tür karalamalardan kimseye ekmek çıkmaz. Çünkü biz ne kumpasçılığı ne de kriptoculuğu biliriz. Bunları en iyi bu zor günlerde bile aklı buna çalışanlar bilirler. Geçmişte de bugün de adam gibi insanca, inandığı gibi yaşamayı ve konuşmayı tercih etmiş insanlarız. Ne Devletimiz açısından, ne Milletimiz açısından, ne de İtikadımız açısından bir eksen kaymamız olmamıştır. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin. FETÖ başta olmak üzere hiçbir hain ve alçağa da kötülük fırsatı vermesin” dedi.
Başa dön tuşu