DOĞUM SANCISI TUTAN KEDİ KARAKOLA SIĞINDI

Sinop’ta doğum sancısı tutan kedi, kent merkezindeki Asayiş Şube Ekipleri Amirliği binasına girerek sandalyenin üzerinde doğum yaptı.
İl Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Ekipleri Amirliği binası önüne gelen hamile kedi, bir süre bina önünde miyavlayarak bekledi. Polislerin su ve yiyecek verdiği kedi, daha sonra binaya girdi.
     Burada bir sandalyenin üzerine çıkan kedi doğum yaptı. İlk yavrusu ölü doğan kedinin sancılarının devam ettiğini gören polisler, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı görevlilerine haber verdi. Kedi, belediye görevlilerince barınağa götürülerek sezaryene alındı.
 
“ERKEN DOĞUM YAPTIĞI İÇİN YAVRULARI ÖLÜ DOĞDU”
    Ameliyatı gerçekleştiren Veteriner Hekim Volkan Tuncay, polislerin haber vermesiyle bilgi sahibi olduklarını söyledi.
Kedinin sancısı tuttuğunda doğum yapabilmek için uygun yer aradığını tahmin ettiklerini anlatan Tuncay, şöyle devam etti: “Bize bilgi verilmesi üzerine arkadaşlarımız, hemen olay yerine gitti. Zaten kedi ilk yavrusunu orada doğurmuş. Barınağa getirildiğinde doğan yavrusu ölüydü. Sezaryenle karnındaki diğer iki yavrusunu daha aldık. Maalesef erken doğum yaptığı için yavruları ölü olarak doğdu. Ben, emniyet güçlerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum çünkü bu kadar duyarlı olmasalardı anne kediyi de kaybedebilirdik.”
 
İSTEYEN OLURSA SAHİPLENDİRİLECEK
     Tuncay, kedinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek “Anne kedinin sağlık durumu şu an gayet iyi, 4-5 gün daha barınakta kalacak. Kediyi kısırlaştırdık. İyileşince yine doğal ortama bırakacağız.” dedi.
     Veteriner Hekim Tuncay, isteyen olursa kediyi sahiplendirebileceklerini de kaydetti.
Başa dön tuşu