Maviş, Ramazan Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı

“Ramazan ayı Kuran ve Oruç ayıdır.  Ne mutlu ki bu mübarek ayı orucun ve Kuranın bereketiyle tamamlayarak Bayrama ulaştık. Rabbim hep birlikte bir dahaki Ramazana kavuşmayı da nasip eder inşallah.
     Biz inanıyoruz ki Ramazan’ı güzel, bereketli geçenin, tüm senesi güzel ve bereketli geçer. Ve yine biliyoruz ki Dünyası Ramazan olanın, ahireti bayram olur. Kim dünya hayatını Ramazan’daki gibi, Rabbimizin getirdiği ölçüler doğrultusunda yaşarsa, cennette ebedî bayramı hak eder. İşte bu şuur ve duyguyla bayramı birlik beraberlik içerisinde geçirmeliyiz. Ramazan ayında gösterdiğimiz hassasiyetleri Bayramdan sonra da devam ettirmeliyiz. Ramazan ayının maneviyatını her daim hatırlayarak o duyguya yakın yaşamalıyız.
     Ramazan Bayramı birlik ve beraberlik duygularımızın pekiştiği, aile ve akrabalık bağlarımızın güçlendiği çok önemli bir bayramdır. Özellikle ülkemizin terör belasıyla uğraştığı bu sıkıntılı günlerde bu mübarek bayramın birleştiriciliği altında daha da kenetlenmeliyiz. Ramazan Bayramını aile bağlarımızı güçlendirmek, akrabalık ilişkilerimizi geliştirmek ve millet ve ümmet bilincimizi artırmak için bir vesile olarak görmeliyiz.
     Aile ve akrabalık bağlarımız bizim toplumumuzun yapı taşlarıdır. Toplumun güven ve huzurunun tesisinde en önemli rolü bu bağlar üstlenir. Ailenin eğitici, denetleyici ve birleştirici rolü bizim toplumuzu ayakta tutan sacayaklarından bir tanesidir. Ramazan Bayramı aile bağlarımızın her yıl yeniden güçlenmesini ve gelişmesini sağlayan çok önemli manevi hazineler barındıran mübarek günlerdir. Bu mübarek günlerde sıla-i rahim yapmanın önemini bir kez daha hatırlamalı, rahmet peygamberinin  “Allah’a ve ahiret gününe iman eden kimse sıla-i rahim yapsın.” hadisini bayramlarda daha çok hatırlamalıyız.
İşte bu duygu ve düşüncelerle Sinoplu hemşerilerimin, tüm vatandaşlarımızın ve İslam âleminin ramazan bayramını kutlar, yüce Allah’tan bayramın ülkemize ve İslam coğrafyasına huzur, birlik ve beraberlik getirmesini niyaz ederim.”
 
Başa dön tuşu