MAVİŞ’TEN BERAAT KANDİLİ MESAJI

     Beraat Kandilikutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin Levh-iMahfuza indirildiği hepimizin özlemle beklediği Ramazan-ı Şerifin habercisi mübarek bir gecedir. Beraat gecesi, kurtuluş gecesidir, günahlarımızın af olacağı tövbe istiğfar gecesidir.

    Bu gece hem kendi bireysel hatalarımız için hem de ümmet üzerindeki sorumluluklarımızı yerine tam olarak getiremediğimiz için tövbe istiğfar etmeli, gözyaşı dökmeliyiz. Biz bu modern dünyanın debdebesi, hengâmesi altında ne kadar Müslümanca yaşıyoruz onun muhasebesini yapmalıyız. İslam dünyası acılar içinde kıvranırken bir Müslüman olarak din kardeşlerimizin için ne yapıyoruz? Sürekli kendi dertlerimizle mi dertleniyoruz, yoksa dünyada ki adaletsizlikler, mazlum milletler, savaştan ve yoksulluktan yok olan milletler, âlemde adaletsiz bir sistemin hüküm sürmesi dertlerimiz bunlar mı? 

    Kıymetli hemşerilerim, değerli kardeşlerim bir Müslüman olarak bu gecede daha iyi hatırlamalıyız bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızı. Dünyanın içinde bulunduğu durum gösteriyor ki hepimizin İslam’ı yaşamada eksiklikleri mevcut. Tövbe gecesinde bu eksikliklerimizi düşünerek, gözyaşı dökerek, istiğfar etmeliyiz.  Daha bir sıkı sarılmalıyız Kuran’a ve ertesi gün yeni bir gün olmalı bizim için. Hayatını nizamı âleme vakfeden, Kuran-ı Kerimin ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V’in sünnetinin ışığı, rehberliği altında dimdik yürüyen müminler olarak devam etmeliyiz yarınlara

    Bu duygu ve düşüncelerle; “İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Beraat kandilini tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve özgür, güçlü bir İslam Dünyasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

 
Başa dön tuşu