15 TEMMUZ DESTANI ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI VALİLİK MEYDANINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Temmuz Destanı Programı etkinlikleri kapsamında Sinop Valiliği tarafından hazırlanan “ Şehitleri Anma Programı “ gerçekleştirildi.
Sinop Valilik Meydanında gerçekleştirilen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından 15 Temmuz Destanı Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen sportif faaliyetlerde dereceye giren sporculara Vali Hasan İpek ödüllerini takdim etti.Akabinde 15 Temmuz Destanı Anı defterini imzaladı.15 Temmuz Destanı Şehitleri Anma Programı Sinevizyon gösterisi yapıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitap etmesinden sonra verilen arada Sinop Valisi Hasan ipek ve eşi Gülten İpek Hanımefendi halka simit ve ayran ikramında bulundular.
Tüm Camilerimizden Salalar okundu ve Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen dualar edildi.
Programda konuşma yapan Vali Hasan İpek, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik programı kapsamında Sinop olarak demokrasi nöbetinde olduğnu söyleyerek;”
15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiş, tarihin en büyük demokrasi destanını yazmıştır.Milli iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan,mermilere,bombalara ve tanklara etten duvar ören yüce milletimiz, selalarla meydanlarda toplanmış, vatan savunması uğrunda, 2196 gazi ve 250 şehit vermiştir. hainlerin karşısında 7’den 77’ ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını ve demokrasisini savunmuştur.Bu topraklarda ki ilk şehidimiz 675 yılında Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri olmuştur, son şehidimiz ise Durağan’lı Hakan Tanrıkulu kardeşimizdir. Bu kardeşlerimiz şehit olduğu için Sinop’ta şuanda huzur içinde yaşıyoruz. ‘’Toprakları toprak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’’ Biz Türk milleti olarak hem kendi geleceğimizin tapusunu şehitlerimizle, gazilerimizle onların anneleri, babaları ve kardeşleriyle çalışarak aldık, bunlarla yetinmedik, dünyanın neresinde mazlum bir millet varsa onlara da destek olduk ve olacağız. Çünkü biz Türk Milletiyiz. Bizler vatanımızı devletimizi kaybedersek bizim gidecek, bize sahip çıkacak dünyada başka bir millet yok. İşte biz bunu biliyoruz. 15 temmuz da bu milletin evlatlarını milletin parasıyla alınan silahlarla şehit ettiler. Lanet olsun FETÖ terör örgütüne ve destekçilerine.
Bizim damarlarımızda ki asil kan kalbimizdeki iman onları alt etmeye yetiyor ve yetti. Bunu en son 15 Temmuz da FETÖ törer örgütüne ve onun destekçisi olan ülkelere millet olarak gösterdik.
Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri, sivil unsurları, milletimizin dua ve destekleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir, milletimizin verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır.”dedi.VALİ 15 TEM 1 VALİ 15 TEM 2 VALİ 15 TEM 5 VALİ 15 TEM 8 VALİ 15 TEM VALİ 15 TEM6

Başa dön tuşu