15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KÜTÜPHANESİ HİZMETE GİRDİ.

Sinop il emniyet müdürlüğü tarafından başlatılan Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda öğrencilerin kitap okuyabilecekleri ve bin kitap bulunan kütüphane oluşturuldu.15 temmuz hain darbe girişiminde hayatlarını kaybedenlerin isimlerini yaşatmak amacıyla “15 Temmuz Şehitleri Kütüphanesi” adı verildi.
Gazi Mustafa Kemal ilkokulu 15 Temmuz Şehitleri Kütüphanesi açılış törenine Sayın Vali Hasan İpek katıldı. Sayın İpek’in yanı sıra,İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, okul yönetimi ve öğrenciler katıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘’Mutlu Şehrin Çocuklarının Geleceği’’ isimli proje kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Sinop Üniversitesi ortaklığında çeşitli etkinlikler düzenlenerek, “Okuyarak Büyüyorum, Kendimi Geliştiriyorum’’ etkinliği kapsamında yapılan kitap okuma yarışmasında ve Kütüphaneler Haftası sebebiyle düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri Sinop Valisi Hasan İpek, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan tarafından verildi.
”15 Temmuz Şehitleri Kütüphanesi”nin açılış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in açılış konuşmasında;
“Biliyoruz ki toplumdan destek almayan bir kurum başarılı olamaz. Dolayısı ile biz de toplumumuzun desteğini alarak, sizlerin güvenini boşa çıkartmamak adına Toplum destekli şube müdürlüğünü kurduk ve bu çerçevede toplumla iç içe toplumun sorunlarını bilerek, toplumun bizden beklentilerini bilerek ve sizden biri olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda da toplum destekli şube müdürlüğümüzün “Mutlu Şehrin Çocuklarının Geleceği” projesi çerçevesinde daha öncesinde hazırlanan ve içerisinde bin kitap muhteva eden “Z” kütüphanesini kütüphane haftasında, bu projeye emek veren tüm milli eğitim personellerimiz, okul aile birliğimiz, toplum destekli şube müdürlüğü personellerimizin çabaları sonucunda hizmete açıyoruz” dedi.

 

Başa dön tuşu