29 HAZİRAN’A KADAR ASKIDA!

Geçtiğimiz aylarda askıya çıkarılan revize imar planına yapılan itirazlar değerlendirilerek yapılan değişiklikler tekrar askıya çıktı.
Geçtiğimiz Aylarda askıya çıkan imar planı tepkilere neden olmuş çok sayıda itiraz almıştı. Durağan Belediyesi tarafından yapılan itirazlar incelendi ve itirazlar sonrası düzenlenen imar planı yeniden askıya çıktı. Kısmi değişiklikler ve haklı itirazları değerlendirilerek yapılan imar planı 29 Haziran tarihine kadar askıda kalacak. Vatandaşların düzenlenen yeni imar planını askı süresi içerisinde inceleyebileceğini belirten Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, “Durağan’ın ufkunu açmak, yeni bir vizyon ve de imarla Durağan’ı geleceğe hazırlamak istiyoruz. Bu kapsamda vaatlerimizden biri olan imarın rasyonel ve ihtiyaçlara cevap verir nitelikte olması için gelir gelmez kolları sıvadık. Yaptığımız girişimler neticesinde İller bankası ile yaptığımız görüşmeler sonuç vermiş, Durağan İller bankası koordinesinde yeni imar planını ihale etmiş, ihale sonucu yapılan imar planı geçtiğimiz aylarda askıya çıkmıştı. Vatandaşımızın askı süresince yaptığı itirazlar uyarılar ve belediyemizin eksik gördüğü imar durumları tekrar gözden geçirilmek üzere yetkili birimlere gönderilmişti.
Yapılan değişikliklerle birlikte imar planı tekrar askıya çıkmış ve 29 Haziran’a kadar askıda kalacaktır. “dedi.
Vatandaşları uyaran Kılıçaslan; “Bu süreç içerisinde vatandaşlarımızı parsel bazında ve değişiklikler bazında yeni imarı incelesinler. İller bankasınca onaylanan revize ek imar planına yapılan itirazlar, yine iller bankasınca görüşülmüş ve yapılan değişiklikler 29 Haziran tarihine kadar askıya çıkarılmıştır. Bu tarihte askıdan indirilecektir. Yapılan değişiklikle özellikle karşı mahallede 2 kat imarlı olan parseller 3 ve 4 kata imarlı hale getirilmiştir” dedi.duragan-belediye-baskani-ahmet-kilicasla

Başa dön tuşu