40 KIZLAR 40 ATLAYIŞ” ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ.

inop’un Boyabat ilçesinde düzenlenen “40 Kızlar 40 atlayış” etkinlikleri, base jump (serbest düşüş), kaya tırmanma ve wingsuit (yarasa adam uçuşu) ile sona erdi.Boyabat Belediyesince düzenlenen ve dün başlayan etkinlikler kapsamında base jump sporcuları, Boyabat Kalesi karşısındaki Kırkkızlar kayalıklarına çıktı. Sporcular, 135 metre yükseklikte oluşturulan platformdan kendilerini boşluğa bıraktı.Etkinlikkapsamında düzenlenen atlayışlar nefesleri kesti.Hollandalı Jp de Kam da önce mikrolight ile uçuş yaptı.Yaptığı gösteri uzun süre alkışlandı. Boyabat Kalesi üzerinde, yerden 700 metre yükseklikten wingsuit atlayışı yaptı.

ere 100 metre kala paraşütünü açan de Kam, başarıyla yere indi.Etkinlikler kapsamında Serdar Televi ile Buğra Uyan da Boyabat Kalesi’ne kaya tırmanışı gerçekleştirdi.Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, sporcuları ve mesire alanında eğlenenleri ziyaret ederek bir süre halk oyunu oynadı.Boyabat’ın en heyecanlı 2 gününü yaşadığını dile getiren Çakıcı, “Ünlü bir dergi, Boyabat Kalesi’ni tanımlarken ‘Yedi katlı bir medeniyet’ diyor. Bu bölgede yaşayan bütün medeniyetlerin izi Boyabat’ta var. Boyabat kültür ve turizm şehridir.” dedi.Etkinliklere Amerika, Hollanda, İrlanda, Dubai, İran ve Portekiz’den sporcuların katıldığını aktaran Çakıcı, bu sporcuların gelecek yıllarda da gelmesini beklediklerini söyledi.Etkinlikler, Kaymakam Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Çakıcı, organizatörler ve sporcuların hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

Vali Hasan İpek’in anonsunun ardından oluşturulan platformdan atlayışlarına başlayan sporcular, 135 metre yükseklikten kendilerini boşluğa bıraktı. Sporcuların atlayışı, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.Sporcular, Kolaz Çayı’na serilen “Abat şehir Boyabat” yazılı pankartın üzerine indi. Bu sırada paramotorlarla gösteri de gerçekleştirildi.Etkinliklere AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Saraydüzü Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan ile vatandaşlar katıldı.40 40a 40b

 

Başa dön tuşu