580 ÖĞRENCİYE FLOR UYGULAMASI YAPILDI!

Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi her yıl olduğu gibi çocukların dişlerini korumak için flor uygulamalarına ara vermeden devam ediyor.
Özellikle çocukların diş sağlığı ile ilgili çalışmalara önem veren Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baş Hekimi; her yıl düzenli olarak çalışmalarına devam ettiğimiz Flor Uygulaması dişlerin çürük oluşumuna karşı daha dirençli olmasını sağlayan ve ağız içerisinde çürük oluşturucu mikroorganizmaları azaltan bir yöntemdir.
Bu kapsamda Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından yürütülen Flor Uygulamasında 580 öğrenciye Flor Uygulaması Yapıldı.
Diş Tabibi Kübra Özgür; Sinop Merkez ve köylerde bulunan ilköğretim 1. ve 2. sınıf öğrencilerine Flor uygulaması yaptık. Yaklaşık iki yıldır Sinop Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görev yapıyorum, öğrencilerin diş sağlığını korumak için yaptığımız çalışmalarda başarılı sonuçlara ulaştığımıza inanıyorum. Geçen yıl 500 öğrencinin diş taramasının ardından bu yıl rakamların 580’e ulaşarak flor uygulamasının tamamlanması ve çocukların diş sağlığının büyük ölçüde korunması yapılan uygulamaların olumlu sonuçlar doğurduğunu gösteriyor.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin Flor uygulaması veliler tarafından izin verilen öğrencilere yapılırken, 1300 öğrenciye ise ‘Oral Eğitimi’ verildi. Flor Uygulaması ve Oral Eğitimi verilen öğrencilere Sağlık Bakanlığından temin edilen çocukların diş sağlığını korumak için diş macunu, diş fırçası ve kalemlikler dağıtıldı.diş 1 diş 2 diş 3 diş 4

Başa dön tuşu