AK PARTİ’DE TEK LİSTE DÖNEMİ!

Yeni atılım hedefiyle 2019 yılında yapılacak olan seçimlere götürecek olan yönetimleri belirlemek üzere Ak Parti, ilçe kongrelerinin startını verdi.Ak Parti Sinop İl başkanının 7 ilçede mevcut başkanlarla yola devam kararı sonrası tek liste ile gidilen Boyabat, Saraydüzü ve Dikmen İlçe kongrelerinde mevcut başkanlar görevlerini sürdürdü.
Ak Parti Sinop’taki kongre sürecini Boyabat’ta Şafak Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Ak Parti Boyabat İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresinde delegelerin kullandığı oyların tamamını alan Ferhat Yıldız, yeniden başkanlığa seçildi. Dikmen’de gerçekleştirilen kongrede tek liste ile seçime giden mevcut başkan Hüseyin Türkmen, Saraydüzü’nde de Muammer Yıldız tek liste ile girdikleri seçimlerde 2019 seçimlerine partiyi, hazırlayacak isim oldu.
Kongreye Ak Parti Yerel Yönetimler BaşkanYardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, delegeler, partililer Ve çok sayıda vatandaş katıldı.
AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş kongrede yaptığı konuşmada, zorunlu olarak seçilen 15 kişilik yönetim kurulunun içinde ya da dışındaki herkesin davalarının birer neferi olduğunu söyledi.
Partilerinin kongrelerinde birilerinin kongrelerinde olduğu gibi kavga, kulis, kirli ilişkiler, ittifaklar yaşanmadığını aktaran Maviş, “Bizim kongrelerimiz istişarelerin, dava adamlığının kongreleridir.Bugün burada teşkilatımızın bütün kadrolarıyla biriz, beraberiz, hep birlikteyiz ve geleceğe hep birlikte kararlı şekilde yürüyeceğiz” dedi.
Partilerinin sadece AK Parti’ye gönül vermiş vatandaşların değil, “Bize bir kurtacı yok mu” diyen Arakanlıların, Gazzelilerin, Somalililerin, dünyanın mazlum coğrafyalarında imdat bekleyen insanların partisi olduğunu anlatan Maviş, şöyle konuştu:
“Göreve yeni gelecek arkadaşlarıma hatırlatmak istiyorum. Sakın ola ki birbirlerinizin ayıplarını açmayın, birbirinizin ayıplarını örtün. Allah ki kullarının ayıplarını örtüyor. Bize ne oluyor da birbirimizin arasındaki meseleleri açıp afişe edip, deşifre edip sağda solda konuşuyoruz. Birbirlerimize karşı merhametli olalım. Bizler kardeşler topluluğuyuz. Sakın ola ki bir kardeşimizin kalbini incitmeyelim. Muhalefeti kendi kendimize değil, ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza değil, bu ülkenin geleceğini karartmak isteyen HDP’lilere, CHP’lilere, bütün muhalefet partilerine yapalım. Enerjimizi birbirimizle uğraşmakla harcamayalım.” Maviş göreve yeniden seçilen ilçe başkanı ve oluşturulan yönetim kurulu üyelerine başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

USTA İLE
TEK LİSTE…

İl Başkanı Ali Çöpçü’nün Durağan’da usta ile devam edediği kongre 23 Eylül’de Durağan Belediyesi İkiz Göletler sosyal tesisinde gerçekleştirilecek.

Başa dön tuşu