ALT YAPI İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ!

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın vaatlerinden biri olan Alt yapıda kanalizsyon,atık su arıtma tesissive yağmur suyu giderlerinde ilk kazma vuruldu.İhalesi Mirbay yapı inşaat şirketi tarafından 17 milyon 400bin tl ye alınan ve taşeron firma alerik yapı işi üstlenmişti.17 milyon 541 bin TL’lik kanalizasyon, yağmur suyu kanalları ve arıtma tesisi projeleri temel atma töreni ile start aldı.
Gerçekleştirilen temel atma törenine Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan Kaymakamı Akın Oruç ve Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Durağan Cumhuriyet Başsavcısı Soner Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Boyabat, Saraydüzü ve Ayancık Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar ve Durağan’lı vatandaşlar katıldı.

İller bankası desteği ile gerçekleşecek olan proje hakkında konuşan Durağan Belediye Başkanı Kılıçaslan 1954 yılında Durağan’ın ilçe olduğunu hatırlatarak; yarım yüzyıllık sorunun bu proje ile giderileceğini söyledi. Kılıçaslan; “1954 yılında ilçe olan Durağan’nın 1960’lı yıllarda yapılan kanalizasyonunun belli zamanlarla aksaklıları giderilmiş olup, ilave eklerle günümüze kadar idareten gelen kangren haline dönüşmüş, her gün bir yerde patlak veren gelişen Durağan’ın ihtiyaçlarını gideremeyen yarım yüz yıllık problemi bu proje ile giderilmiş olacak. 46.500 Bin metrelik kanalizasyon hattı, 6.500 Metrelik Yağmur suyu kanalı, 750 Metre küplük günlük arıtma kapasitesine sahip arıtma tesisi ve 3000 adet parsel bağlantısı olan bu devasa projenin maliyeti 17 Milyon 541 Bin Türk lirası artı KDV, işin süresi ise 700 iş günüdür.” İlçemizde değişim ve gelişim devam ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler Başkan yardımcısı Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ’in desteğiyle su projemiz, çöp projemiz devam ediyor. Hükümet konağımız hizmete girdi. Hastane inşaatımız bitmek üzere. Yeni Adliye Sarayı için yer tahsisi yaptık. Gençlik Merkezi inşaatı başladı. Sanayi sitesi çalışmaları devam ediyor. Yüksek okulumuz açıldı, öğrenci alımlarına başlayacak.bunun yanında bir çok projemiz devam ediyor” dedi.

MAVİŞ DURAĞAN’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Valisi Hasan İpek ve Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü ile birlikte Durağan’da başlatılan Altyapı çalışmaları açılış törenine katıldı.
Durağan’da Kanalizasyon, Yağmursuyu Kanalları ve Atık Su Arıtma Tesisini kapsayan yeni altyapı çalışmasının temeli atıldı.
17 Milyon değerinde olan projenin açılış töreni Durağan Otogar Meydanında gerçekleştirildi.
Tesisin açılış töreninde bir konuşma yapan Maviş, Durağanlılara Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin selamını iletti.
Açıklamasında Durağan’da temeli atılan altyapı çalışmalarının hayırlı olmasını dileyen Maviş, “Durağanlı hemşerilerimiz bunu fazlasıyla hak ediyorlar. Geçtiğimiz gün Vali Hasan İpek ve Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan ile Çevre ve Şehircilik BakanıMehmet Özhaseki’yi ziyaret ettik. Bakan Özhaseki

ziyarette tüm Durağanlı hemşerilerimize selamlarını ileterek İller Bankası Genel Müdürüne talimatı verdi. İnşallah altyapı çalışmalarımız en hızlı şekilde, vatandaşlarımızı da mağdur etmeden tamamlanacak” dedi.
DURAĞAN’IN ARKASINDA
KALE GİBİ DURACAĞIZ
Durağan’ın 16 Nisan halk oylamasında Cumhurbaşkanı ve hükümetin arkasında durduğunu belirten Maviş, “Durağan’ın için daha çok çalışmaya, daha çok koşturmaya devam edeceğiz. Az önce belediye başkanımızın da konuşmasında dile getirdiği ve Durağan’a yapılacağını söylediği tüm projelerin senedi benim. Siz bizim arkamızda durdukça, bizler de Durağan’ın arkasında kale gibi duracağız inşallah. Kanalizasyon, altyapı, su ve artıma gibi birçok hizmetin alınacağı bu tesisin Durağan’ımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Ardından konuşan Sinop Valisi Hasan İpek de, yeni altyapı tesisinin Durağan için hayırlı olmasını diledi. Altyapı çalışmasının zor ve meşakkatli bir iş olduğunu belirten İpek, “Durağanlı vatandaşlarımız Her türlü hizmete layıklar. Bende bu altyapı çalışmasının ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu tesiste görev alacak tüm kardeşlerime Allah’tan kolaylık diliyorum” dedi.
İpek konuşması esnasında Yüklenici firma yetkilisini yanına çağırarak 2019 yılının Ağustos ayında tamamlanacak olan altyapı çalışmasının daha erken bir tarihe çekilmesini istedi.
Firma yetkilisi de Vali Hasan İpek’in bu isteğini geri çevirmeyerek, altyapı çalışmalarını 2018 yılının Aralık ayında tamamlama sözünü verdi.
Konuşmaların ardından Durağan ilçesinde Kanalizasyon, Yağmursuyu Kanalları ve Atık Su Arıtma Tesisini kapsayan yeni altyapı çalışmalarının ilk kazması Vali Hasan İpek ve Milletvekili Nazım Maviş tarafından vuruldu.                  

Başa dön tuşu