AYANCIKLILAR REFERANDUM KONFERASINA BÜYÜK İLGİ

CHP Ayancık İlçe Başkanlığı “Anayasa Değişikliği ve Referandum Süreci” konulu konferans düzenledi. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Konya Milletvekili Dr. Hüsnü Bozkurt’un katıldığı konferans yoğun bir ilgi gördü. Konferansın düzenlendiği Atatürk Kültür Merkezi salonu doldu taştı.
Ayancıklı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansın açılış konuşmasını yapan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Ayancıklı hemşerilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Karadeniz konuşmasında “Bu referandum bir parti meselesi değil. Ülke meselesi. Partilere oy vermeyeceğiz. Geleceğimize, çocuklarımızın geleceğine oy vereceğiz. Partiler üstü bir süreç ile karşı karşıyayız. Burada olan tüm vatandaşlarımız hangi partiden hangi siyasal düşünceden olursa olsun ülke için, vatan için, çocuklarımızın geleceği için buradalar. Bu ilgi bizim ne kadar doğru olduğumuzu gösteriyor. Teşekkür ediyorum” dedi.
Ayancıklı vatandaşlar tarafından çok sevilen ve büyük ilgi gören konferansın konuğu CHP Konya Milletvekili Dr. Hüsnü Bozkurt’un konuşması sık sık alkışlandı. Sinop’un Türkiye’nin en güzel illerinden biri olduğunu dile getiren Bozkurt, güzel vatan topraklarının kolay kazanılmadığını ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin çok zor şartlarda kurulduğunu ve önceliğin Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türkiye Cumhuriyeti ülkesini korumak ve kollamak olduğu vurguladı. Bozkurt, Değiştirilmek istenen anayasa maddelerine de değinerek “Anayasa değişikliği getiren maddelerde tuzaklar kurulmuş. Tezgah kurulmuş. Türkiye’de federasyonun önü açılıyor. Bu metin bir ihanet belgesidir. Bu metinde ahlak yok. Dürüstlük yok. Bu metin bizi kandırıyor” dedi.ayancık 2 ayancık1 ayancık3

Başa dön tuşu