BAKAN BOZDAĞ : KENDİ GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ!

BAKAN BOZDAĞ’IN SİNOP ZİYARETİ

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, “Bir sürü yalan soylüyorlar. Kılıçdaroğlu ağzını açıyor ‘Sabah bir kalktınız sizin minibüs hatları iptal edilmiş. Bir kalktınız lokantaları kapatmışlar. Bir kaltınız şunlar olmuş bunlar olmuş’ diyor. Adam rüyada gezmiyor rüyada bile olmaz böyle şeyler. Ama öyle bir korku pompalıyor ki anlaşılır gibi değil” dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çeşitli ziyaret ve toplantı programlarına katılmak üzere Sinop’a geldi. Bakan Bozdağ ilk olarak Boyabat İlçesi’ne giderek, buradaki mitingte halka hitap etti. Türkiye’nin 16 Nisan’da büyük bir tarihi dönüşümü yapmak üzere sandığa gideceğini söyleyen Bakan Bozdağ, şöyle devam etti:
“Bin yıldır anadoludayız. Fakat bin yıldır da bizim anadoluda kökümüzü kazımak için yemin etmiş ve bin yıldır çalışan, binlerce yıldır da çalışacak karanlık güçlerin olduğunu unutmayın. Bu topraklarda Türk milletinin ve Türkiye’nin güçlü varlığı için siyasal istikrar şarttır. Güçlü iktidar şarttır. Eğer biz ülkemiz içerisinde istikrarsızlıkların ortaya çıkmasına engel olacak mekanizmalar kurmazsak, anadolunun o kargaşası hepimizi kaybettirir. Bakın bu sistemi gündeme getirdik Avrupa ayağa kalktı. Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, Danimarka, İsviçre, hepsi beraber Türkiye’de yapılan ve yapılacak olan sistem değişikilğine karşı çıkıyorlar. Ben soruyorum Boyabatlılar, 16 Nisan’da siz Almanya’nın hükümet sistemini değiştirmek için mi sandıkta oy vereceksiniz yoksa Türkiye’nin hükümet sistemini değiştirmek için mi oy vereceksiniz? Soruyorum 16 Nisan’da hanımlar siz Hollanda’nın hükümet sistemini değiştirmek için mi oy vereceksiniz Türkiye’nin hükümet sisitemini değiştirmek için mi? Elbette Boyabatlılar Türkiye’nin hükümet ssitemini değiştirmek için sandığa gidecek ve bütün kalbiyle evet diyecektir. Peki o zaman bu Almanya’ya ne oluyor, Hollanda’ya ne oluyor? Dün de açıklama yapıyorlar ‘Eğer evet çıkarsa AB’yi unutsun Türkler’ diyorlar. Peki soruyoruz Türkiye’deki halk oylamasından size ne? Biz kendi geleceğimizi oylayacağız. Kendi göbeğimizi kesip kesmeyeceğimize karar vereceğiz.”

Başa dön tuşu