BAŞBAKAN YILDIRIM SİNOP’TA VALİ İPEK ve BAŞKAN ERGÜL’DEN İL HAKKINDA BRİFİNG ALDI.

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Sinop Havalimanında Vali Hasan İpek ve eşi Gülten İpek hanımefendi, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Şefaattin Serten, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nihat Dalgın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Belediye Başkanları, Kurum Müdürleri ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.
Sinop halkı tarafından sevgi ve coşkuyla karşılanan Başbakan Binali Yıldırım,Sinop’a gelişinde ilk olarak Tersane Mevkiindeki balıkçılar ve diğer esnafları ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti Sohbet sonrası ilde bir süre gezi ve ziyaretlerde bulunan Başbakan Yıldırım İskele Meydanında Sinop’luya hitap etti. Miting sonrası Sinop Valiliği’ni ziyaret eden Başbakan Yıldırım; Valilik girişinde Sinop Valisi Hasan İpek ve Protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Karşılama sonrası Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından Valilik şeref defteri imzalandı. Valilik Makamı’na geçilmesinin ardından Sinop Valisi Hasan İpek Sayın Başbakanımıza Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing verdi.
Ziyarette Sinop Valisi Hasan İpek Tarafından Başbakan Binali Yıldırım’a Sinop’ta imal edilen Sinop’a özgü gemi maketi (Osmanlı Çekmesi) ve bıçak hediye edildi.
Başbakan Binali Yıldırım, Valilik ziyaret programı sonrasında Sinop Adliyesini’de ziyaret ederek diğer programlarına katılmak üzere İstanbul’a hareket etti. Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın Sinop ziyaretine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy eşlik etti.baki ergül başbakan

Başa dön tuşu