Boyabat’ta Esnaf ” Can ve Mal Güvenliğimiz Yok!”

                         Boyabat’ta   Esnaf ” Can ve Mal Güvenliğimiz Yok!”

4 Mart 2017 Boyabat orta çarşı esnafı feryat ediyor. Can ve Mal güvenliğimiz yok! yetkililer önlem alsın… Uyuşturucu bağımlısı, Psikolojik rahatsızlığı olan ve Gözetim altında ilaçlarına devam etmesi gereken vatandaş tehlike saçıyor.Boyabat’ta birçok esnafı ve kişiyi tedirgin eden uyuşturucu bağımlısı, Psikolojik rahatsızlığı olan ve Gözetim altında ilaçlarına devam etmesi gereken vatandaş Rıza A.  esnaf ve vatandaşları bıktırmış. Çarşı içinde birçok esnaf ve vatandaş  “Kontrol altında olması gereken bir kişi kontrolsüzce iş yerlerimize acayip yazılar yazıyor. Sürekli para isteyip rahatsız ediyor. İstediğini yapmayınca camlarımızı kırıyor. Yine birkaç gün önce bir iş yerinin camını kırarak Av tüfek satıcısına girip  otomatik tüfek alıp çıkmış.  Yine birkaç gün önce elinde demir ile  orta çarşıda bir esnafımızı mağdur edip para istemiş.Var mı? Yok mu? demiyor. İş yerimize veya bize zarar veriyor. Bu vatandaş rahatsız, rahatsız olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada kimsesi yok, bir bağlayıcılığı yok, eski ve tarihi evde kalıyor.  Tarihi evde yangına karşı tehlike arz  edebilir.

Siyasilerimiz hep yapıyorlar. Biten bir şey yok!  Çözüm Yok! Bu olayda ilçemiz ortak sorunu niçin ilgilenmiyorlar?  Onlarda  ricamız malımızı ve Can güvenliğimize tehlike oluşturan bu kişiyi kontrol altına almaları ve tedavisinin uygun yerde uygun zamana kadar yaptırmalarıdır. ” diye feryatlarını dile getirmeye çalıştılar.

Uyuşturucu bağımlısı, Psikolojik rahatsızlığı olan ve Gözetim altında ilaçlarına devam etmesi gereken vatandaşın anlamsızca olur olmaz yerlere yazdığı yazılar…

 

Başa dön tuşu