BU MODEL ERBAKAN’IN ÖNERDİĞİ MODEL DEĞİL!

Saadet Partisi Durağan ilçe başkanı Menderes Piyaloğlu, gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Piyaloğlu; 16 Nisan referandumuna giderken, yaptığı açıklama da; Türkiye’nin son virajda olduğunu söyledi. Piyaloğlu; “ Genel başkanımızın dediği gibi, düşünmeden oy kullanırsam ‘evet’ düşünerek okuyarak oy kullanırsam hayır’ demek zorunda kalırım düşüncesi ile bu değişikliğini inceledik milletimizim memleketimizin hayrına olmadığına gördük. Özellikle bu gün ülkemizin demokrasi ile kazandığı değerler topluluğu bu referandum sürecinde keskin ve suçlayıcı dil yapısı insanımızı bölmüştür. Milletin birlik ve beraberliğini şiar edinen Saadet partti böyle bir süreçte kutuplaştıran, ayıran söylemlerden uzak durulması gerektiğini her seferinde dile getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Bu anaysa değişikliği özellikle kamuoyu hazırlanmadan nelerin değişeceği ya da değiştiği noktasında bilimsel ve de teknik çalışmalar yapılmadan milletin önüne konulmuştur. Bu doğru bir süreç değildir Rahmetli genel başkanımızın Milli Görüşün lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1970’lerde önerdiği modelle bu gün milletin önüne konulan sistem aynı değildir. Erbakan’ın önerdiği sistem denetleme, milletin yönetime katılması, bağımsız yargı ve güçlendirilmiş yasama denetlenebilir yürütme esas alınmıştır. Getirilen sistemde denetleme yok edilmiş, yargı siyasilerin insiyatifine bırakılmış, meclis etkinliği azaltılmıştır. Bu durum kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.
GETİRİLEN ANAYASA HUZUR GETİRMİYOR,
MİLLETİN DERDİNE ÇARE OLMUYOR!
‘HAYIR’DA HAYIR VAR!
Piyaloğlu cumhurbaşkanının söylemlerindeki, idam ve başkan yardımcılığı konularına değindiği açıklamasında; hiçbir anayasa sınırsız yetki ve atama izni vermez. Mevcut anayasamızda kurumlar milletin gözetiminde denetiminde kurumsal ve anayasal çerçevelere oturtulmuşken gelecek sistemde ucu açık yetkiler, sınırsız başkan yardımcısı ve bakan sayısı atanabilir hale getirilmiştir. Hiçbir kısıtlama ve özellik aranmayan bu durum seçilen kişinin adeta insafına bırakılmış, liyakat, nitelik ve nicelikler aranmaz hale getirilmiştir. Bu gün bile sayın cumhurbaşkanının danışman kadrosunda kimleri o görevleri atadığını bilemediğimiz bilmekte zorlandığımız pozisyonda yetkiler devredildiğinde hiç hesap sorulamayacak hale gelecektir. Şovla ve milletin gözünün içine baka baka sürdürülen seçim sürecinde millet yalanlarla avutulmaktadır. Özellikle idam konusunda samimi değildir. Madem idamı bu kadar istiyorlardı; MHP hazır AKP hazır o halde bu anayasa değişikliğine neden bunu koymadılar? Ne olursa olsun milletimizi doğruyu görecek kararını verecektir. Bize göre getirilen anayasa huzur getirmiyor, milletin derdine çare olmuyor! HAYIR da HAYIR var diyoruz. Ama sonuç ne çıkarsa çıksın bizde bu karara saygı duyacağız” dedi.GETİRİLEN ANAYASA HUZUR GETİRMİYOR,
MİLLETİN DERDİNE ÇARE OLMUYOR!
‘HAYIR’DA HAYIR VAR!
Saadet Partisi Durağan ilçe başkanı Menderes Piyaloğlu, gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu. Piyaloğlu; 16 Nisan referandumuna giderken, yaptığı açıklama da; Türkiye’nin son virajda olduğunu söyledi.  Piyaloğlu cumhurbaşkanının söylemlerindeki, idam ve başkan yardımcılığı konularına değindiği açıklamasında; hiçbir anayasa sınırsız yetki ve atama izni vermez. Mevcut anayasamızda kurumlar milletin gözetiminde denetiminde kurumsal ve anayasal çerçevelere oturtulmuşken gelecek sistemde ucu açık yetkiler, sınırsız başkan yardımcısı ve bakan sayısı atanabilir hale getirilmiştir. Hiçbir kısıtlama ve özellik aranmayan bu durum seçilen kişinin adeta insafına bırakılmış, liyakat, nitelik ve nicelikler aranmaz hale getirilmiştir. Bu gün bile sayın cumhurbaşkanının danışman kadrosunda kimleri o görevleri atadığını bilemediğimiz bilmekte zorlandığımız pozisyonda yetkiler devredildiğinde hiç hesap sorulamayacak hale gelecektir. Şovla ve milletin gözünün içine baka baka sürdürülen seçim sürecinde millet yalanlarla avutulmaktadır. Özellikle idam konusunda samimi değildir. Madem idamı bu kadar istiyorlardı; MHP hazır AKP hazır o halde bu anayasa değişikliğine neden bunu koymadılar? Ne olursa olsun milletimizi doğruyu görecek kararını verecektir. Bize göre getirilen anayasa huzur getirmiyor, milletin derdine çare olmuyor! HAYIR da HAYIR var diyoruz. Ama sonuç ne çıkarsa çıksın bizde bu karara saygı duyacağız” dedi.

Başa dön tuşu