ÇANAKKALE ZAFERİNİN 102. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü tören programının sabah bölümü Deniz Şehitliği Anıtında gerçekleştirildi.
Sinop Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çelenkleri’nin Deniz Şehitleri Anıtına sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Şehitlerimiz adına havaya saygı atışı yapıldı.
Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile şiirlerin okunması sonrasında Sinop Valisi Hasan İpek tarafından şehitlik defteri imzalandı.
Deniz Şehitliğindeki Törene Sinop Valisi Hasan İpek, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcı V. Dilvin Atalay Aslan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır, Adem Ergül, Savaş Ünlü ve İzzet Ercan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Garnizon ve Askerlik Şubesi Paşkanı P.Bnb. Cevdet Alper Batu, Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, CHP İl Başkanı Barış Ayhan, MHP İl Başkanı Ali Çakır ve diğer siyasi parti temsilcileri, Kamu Kurumu Müdürleri, Askeri erkân, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, STK temsilcileri, gaziler, şehit ve gazi aileleri katıldı.
Sinop Valisi Hasan İpek ve beraberindeki heyet sabah töreninin sona ermesi ile birlikte Şehir mezarlığında yer alan şehitliği ziyaret ettiler. Şehitlerin ruhuna kuran-ı kerim okunarak dua edilmesi sonrasında şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Vali İpek, şehitlikte bulunan şehit yakınları ile sohbet etti.
Programın sabah kısmı Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde Şehit aileleri onuruna verilen öğle yemeğinde bir araya gelinmesinin ardından son buldu.

Başa dön tuşu