ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ DURAĞAN’DA HALKA HİTAP ETTİ!

AK Parti Sinop İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.Bir dizi programa katılmak için Sinop’a gelen Bakan Özhaseki, Sinop Valiliği’nde Vali Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Vali İpek’ten brifing alan Özhaseki, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin geçmişteki tüm hükümetlere kıyasla daha başarılı olduğunu belirten Özhaseki, milletvekillerinin seçildikten sonra hizmet için Ankara’ya geldiğini ancak oradaki farklı yapının milletin seçtiklerine itimat etmediğini dile getirdi. Siyasetteki vesayet sitemine vurgu yapan Özhaseki, “Bu vesayet sisteminin yıkılması lazım. Senelerce bu milletin ensesinde boza pişirdiler. Biz kimi seçmiş isek onlara itimat etmediler. Siz buradan seçip gönderiyorsunuz saf niyetlerle, milletvekillerimiz de hizmet için Ankara’ya geliyorlar ama orada farklı bir yapı var. O farklı yapı bizim seçtiklerimize inanmıyor, onlara güvenmiyor. Onların yapacakları işlere de takoz koyuyorlar. Adnan Menderes’e yaptılar, idam ettiler. Daha sonra gelen herkese, bizim seçtiklerimize, bizim gibilere zulüm ettiler. İşte AK Parti olarak biz onları toprağa gömdük. İnşallah bu 18 madde geçecek, büyük bir şekilde ‘evet’ ile bunu taçlandıracağız ve vesayet rejimi tamamıyla toprağa gömülmüş olacak, bir daha da çıkmayacak” diye konuştu.
Bir dizi programa katılmak üzere Sinop’ta bulunan Bakan Özhaseki, Durağan ilçesinde düzenlenen mitingin ardından Saraydüzü’nde de vatandaşlara hitap etti. Burada gündeme ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ DURAĞAN’DA HALKA HİTAP ETTİ!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmak üzere Sinop’tan ilçemiz Durağan’a ziyarette bulundu.Ziyaret sırasında Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş,Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü,Aile ve Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy eşlik etti.Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Bakan Özhaseki,16 nisan halk oylamasına ilşkin öemli değerlendirmelerde bulundu.Vatandaşlara beklenen yatırımların yapılmaya başlancağı müjdesini de verdi.
Durağan meydanında halka seslendi.Konuşmasında, anayasa değişikliğinde ısrar edilmesinin üç ana sebebinin olduğunu belirten Özhaseki,
“Yeni bir sürece girdik. Tek tek 18 maddeyi anlatacak değilim. Herkes zaten merak edip ne getirdiğine bakmıştır. Bu konuda ısrar etmemizin üç ana sebebi var. Arkadaşlar bu ikili sistem sürdürülemiyor. Bu ikili sistem kavga sebebi. Tayyip bey ile Binali Bey arasında dava arkadaşlığı var. Ancak Cumhurbaşkanı ile Başbakanın bu kadar iyi geçindiği dönemi nerede bulacağız bir daha? Biz Cumhurbaşkanı ile Başbakanın aynı taraftan ve aynı kafadan olduğu, 40 yıllık muhabbetleri olduğu ortamı bir daha nereden bulacağız? Geçmiş siyasi ortamlara baktığımızda böyle bir ortam hiç sağlanabilmiş mi? Şimdi bir şans yakaladık. Asıl şu an Cumhurbaşkanı yetkilerle donatılmıştır. Asıl diktatörlük olacaksa şimdi var. Bizim getireceğimiz sistem nasıl Cumhurbaşkanı attığı her imzadan sorumlu. Hem siyasi hem hukuki hem de cezai sorumluluğu var.”
Ülkenin geçmiş siyasi tarihine bakıldığında kavgaların yaşandığını aktaran Özhaseki, şunları kaydetti:
Geçmişte rahmetli Atatürk ile İnönü kavgasına bakın. İnönü cenazesine bile gitmedi. Rahmetli Özal Yıldırım Akbulut’u getirdi sonra da Mesut Yılmaz’ı seçti. İkisiyle de kavga etti. Böyle bir ortamda hayırlı bir iş çıkar mı? Biz niye bu kavgayı sürdürelim? İkinci sebep; istikrar lazım bize. Bir kişi işin başına geçtiğinde 5 sene oturup hizmet edecek. Ne olduğu belirsiz bir ortamda hizmet olmaz. İş alemi zayıf hükümetlerle iş yapmaz, dış dünyadan bize yatırım gelmez. Bu vesayet rejimi artık bitsin. Eskiden biz seçiyoruz, Ankara’ya gönderiyoruz ama orada şer odakları bekliyordu. Bir de tek başına güçlü iktidar olmazsa bakın neler oluyor. Oradaki iradeyi size bize bırakmıyorlar. Bir değil, iki değil… 1970’lerde muhtıralar, 1980’de ihtilaller. Daha sonra Özal’a, Erbakan Hoca’ya yaptıkları… Bizim dönemimizde de emin olun on tane darbe teşebbüsü var. Allah’a hamdoslun muhtırayı aldığında şapkasını alıp gidecek bir insan yok artık dünya lideri bir insan var o da Recep Tayyip Erdoğan” diye konuştu.
Bakan Özhaseki yaptığı açıklamada, “Arap Yarımadası’ndan, Afrika’dan, doğudan daralan, bunalan ne kadar mazlum varsa mümin, Müslüman insan varsa bu coğrafyaya doğru gelmişler. Burada bizler kenetlenmişiz. Etle tırnak gibi olmuşuz. Allah ayırmasın birliğimizi, dirliğimizi bozdurmasın. Bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bu güzellikler içerisinde yaşarken ne yazık ki dışarıda ve içeriden fitne tohumları da hiç yerlerinde durmuyorlar. Onlar bizim aslında ayağa kalkmamıza gönül coğrafyamıza liderlik etmemizden korkuyorlar. Onun için içeriden fitne tohumları durmadan üretiyorlar. Bakın bir PKK tehlikesi var. 40 yıldır bu milletin başının belası, önce bir hak arama mücadelesi gibi görünüyordu, sonradan anlaşıldı ki yurt dışından büyük destekler var ve onlara silahlar veriyorlar, paralar veriyorlar.
Bu milleti bölmek için envai çeşit oyunlar yapıyorlar. Geriye doğru bütün hükümetler mücadele ettiler. Allah hepsinden razı olsun. Kimseye bir şey dediğimiz yok ama son dönemde Haziran’da özellikle bunlara akıl verenler dediler ki, ‘Bakın oraya bağımsız parti olarak HDP’yi sokacağız. AK Parti iktidardan düşecek. Koalisyonlara mahkum edeceğiz. İşte o sırada sizde şiddeti arttırın. Sonra da çukurlar kazıp özyönetim ilan edin.’ Bunları yaptılar. Niye yaptılar? Zayıf hükümetler olsun, o dönemde de biz istediğimizi gerçekleştirelim diye. Allaha hamd olsun müthiş bir mücadele verdik. Kararlılıkla durduk. O günlerde ne kadar koalisyon pazarlığı yapılırsa yapılsın, yeni seçime doğru gidersek gidelim. Biz kararlılığımızdan geriye doğru hiçbir adım atmadık. O kazılan çukurlara o teröristleri gömdük. Yavrularımıza kurşun sıkanların hesabını sorduk. Şimdi şehirler temizlendi, dağlar temizlendi. Yurt dışında operasyon yapıyoruz, temizleniyor. Bu belayı gömüyoruz artık toprağa. Sonra bir FETÖ belası çıktı başımıza. Onlarda 40 yıldır içeridelerdi. Fakat şöyle bir farkları vardı: O düşman belliydi karşıdaydı dağdaydı, fakat bunlar içerideydi. Hırsız içerideyse kapı zor kilit tutuyor” dedi.
Türkiye’nin etrafının 4 değil, 14 düşmanla çevrili olduğunu belirten Özhaseki, şöyle devam etti:
“Eskiden derlerdi bu ülkenin 3 tarafı denizlerle çevrili ama 4 tarafı da düşmanlarla çevrili. Vallahi doğru söylemişler. 14 tarafı düşmanlarla çevrili. Eğer Müslüman ve Türk iseniz hakikaten onların gözünde otlar kadar değeriniz yok. Hiç umurumuzda değil. Zaten biz onların sayesinde büyümedik ve gelişmedik. Onlara da eyvallahımız yok. Biz kendi içimizde yine çalışacağız gayret edeceğiz, birliğimiz, beraberliğimizi kimseye bozdurmayacağız. Zaten bu coğrafyada yaşamanın bir tek şartı var o da güçlü olmak. Biz de güçlü olacağız.”
Referandumun Türkiye için çok önemli bir karar olacağını vurgulayan Özhaseki, “Ya önümüzü açacağız, Türkiye şaha kalkacak ya da zorlanarak yerimizde sayarak Türkiye’yi idare edeceğiz. Önümüz açılırsa bu ülkeyi uçururuz” dedi.mehmet-ozhaseki-gundem02bkn halk17546900_664083370450685_1296283086776976370_o17522718_664085190450503_2835399510083221327_n17426396_664084677117221_2424850602851255460_n17359252_664084850450537_1788530863218020527_oçevre 2bakan-ozhaseki-boyle-bir-cografya-kolay-kolay-herkesin-eline-gecmezVALİ -BKNbakn 3bakan 4bakan 8 tekçevre

Başa dön tuşu