CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ’İN REFERANDUM ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in 16 Nisan 2017 pazar günü yapılacak Referandum için çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Boyabat’ta Boyabat Ezgi Fm’de Gazeteci Mustafa Eker’le canlı yayına katılarak halkımızın Niçin “Hayır” denilmesi konusunda bilgilendirme yaparken, aynı zamanda Boyabat sesi gazetesini ziyaret etti. Anadolu Ajansı Muhabiri Mahmut Coşkun, Boyabat Sesi gazetesi çalışanlarını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayhan ve CHP Boyabat ilçe Başkanı Murat Sezer Çalışanlara çalışmalarında başarılar dilediler.
Barış Karadeniz, canlı yayında vatandaşların sorularını yanıtladı !
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Ezgi FM Radyosunda ‘Gündem Özel’ programına konuk olarak canlı yayında Gazeteci Yazar Mustafa Eker’in ve vatandaşların telefonla yönelttikleri sorularını yanıtladı.
Eker ve Karadeniz öncelikle bu programı yapma fırsatı tanıdıkları için Ezgi Fm sahibi Davut Koçyiğit ve eşine teşekkürlerini sunarak programa başladılar.
Gazeteci Yazar Mustafa Eker açılış konuşmasında, neden canlı yayın programı hazırladıklarını ifade ederken
” İletişim insanların vazgeçilmez ihtiyaçlarından biridir. 12 gün gibi bir süre kalan referandumda neye evet diyeceğiz, neye hayır diyeceğiz ? En yakın, en canlı tanık anayasayı yapan, yasamanın bir ferdi olan CHP Sinop Milletvekili sayın Barış Karadeniz’e bunları soracağız” diyerek hoş geldiniz dedikten sonra canlı yayında Karadeniz’e sorusu olanlar için arayabilecekleri telefon numaralarını verdi.
Karadeniz, soru üzerine öz geçmişini kısaca anlattıktan sonra partisinin milletvekili adaylığı için yaptığı ön seçimi kazandıktan sonra girdikleri milletvekili seçimlerinde halkın teveccühü ile TBMM’ne gittiklerini ifade etti. “Tarihin sayfalarına 25 ve 26 dönem milletvekili olarak yazıldık, Sonrasında darbe girişimi, OHAL süreci, referandum derken kısa sürede uzun yıllar milletvekilliği yapmış gibi tecrübe edindik.”
Vekil Karadeniz, Gazeteci Yazar Eker’in soruları üzerine
Siz devletin parasıyla, biz cebimizdeki parayla çalışma yapıyoruz, bu adalet mi ?
“Ülkede demokrasi, işsizlik, terörün bitmesi, ekonominin düzeltilmesi adına yapılması geren bir çok iş varken önümüze 18 maddelik anayasa değişikliğinin vatandaşlara dayatılması ülkemiz için talihsiz bir dönemdir. Oysaki bize gelselerdi bu terörü birlikte bitirelim, ekonomiyi iyileştirelim, işsizliği azaltalım ! Biz desteğe hazırdık. Referandum çalışmalarında adaletsiz bir yarış var, İktidar devletin bütün imkanlarını, bizim verdiğimiz vergilerle sınırsız harcamalar yapıyor. Biz ise kendi cebimizden harcama yapıyoruz. Başbakanın Sinop’a geldiğinde okulların tatil edilerek miting alanına taşınması demokrasimiz, Cumhuriyetimiz adına doğru değildi. Bununla TBMM’ne verdiğimiz soru önergesine henüz cevap verilmedi. O devletten harcadığınız paraları bu gençlerin işsizliğine çare bulacak yatırımlar yapsanız ya !
Referandum sürecinde insanların birbirlerine karşı hiç yakışık almayan referandumla hiç alakası olmayan paylaşımları sosyal medyada görmekten utanıyoruz ve üzülüyoruz. Mutlu şehir Sinop’a hiç yakıştıramıyorum. Biz barışçı, bağdaştırıcı, birbirimizi kucaklayan siyaset yapıyoruz.” ifadelerinde bulundu.
18 yaşa karşı değiliz, ama biz önce bu gençlerin işsizlik sorununu çözmeliyiz !
Barış Karadeniz Anayasa paketinde sunulan maddelerdeki kaygılarını ifade ederken ” Bu anayasa değişikliği paketinin hiçbir hayrını görmüyorum. Ülkemizde yaşanan sorunların hiçbirine çözüm getirecek bir madde yok. İşsizliği mi bitirecek, terörü mü sonlandıracak. Ben hiç bir Ak Partilinin çıkıp ta şu madde şu sorunu, şu madde de şu sorunu çözecek diye bir konuşanı görmedim. Yetkisi elinden alınmış bir meclisin vekil sayısını 550 ‘den 600’ e çıkarmanın mantığını anlamak mümkün mü ?
18 yaşındaki gençlerimize milletvekili seçilme hakkı verilmesine karşı değilim. Burada amaç ve niyet önemlidir. Ama ben diyorum ki, siz gençlerin işsizlik sorununu çözmek için ne yapıyorsunuz, ona cevap verin. Bunun için yeni anayasa metninde madde var mı ?
Seçilen, atananı denetleyemiyecekse buna demokrasi mi diyeceğiz !
İstenilen sistemde seçimle gelen, atananı denetleyemiyor. Yani meclisin atanan bir bakanı denetleme hakkı yok.
Dünyada bütün yetkilerin tek bir kişiye verildiği ayakta duran bir tane ülke yok. Bu kişi milletvekillerini seçecek, bakan yardımcılarını, bürokratları, seçecek, yargı mensuplarını, üniversite rektörlerini seçecek, bütçeyi hazırlayacak, kararname çıkaracak. Hata yaparsa hesap sorulmayacak, Yargılama yetkisi olanları kendisi atayacak.”
Barış Karadeniz canlı yayının son bölümünde;
Siyasetçi özür dilemeyi, teşekkür etmeyi bilmeli. İyi bir dinleyici olmalı.
” Nasıl ki bir filmin sonunun iyi bitmesini istiyorsak, 16 Nisanın sonu da iyi bitsin birbirimizi kucaklayalım. Aslında biz birbiriyle duygusal bağları olan bir milletiz. Hiç tanımadığımız bir kişinin cenazesine katılsak oradaki duygusal ortamda gözlerimizden yaş gelir ağlarız. Birbirimizin acılarını paylaşıyoruz. Her gece yattığımda o günün muhasebesini yaparım. Bir yanlışım olduğunu düşünürsem öbürsü gün gider özür dilerim. Siyasetçi özür dilemeyi, teşekkür etmeyi bilmeli. İyi bir dinleyici olmalı. Benim meclisteki odam herkese açık, telefonum 24 saat açık. Arayanıma, gelenime kimsin, nesin demeden yardımcı olmaya çalışırım. Asla ve bunları rol icabı yapmamalıyız. İlk canlı yayınımı burada yapıyorum. Bir eksikliğimiz, kusurumuz olduysa vatandaşlarım beni bağışlasınlar.
Beni ağırladığınız için, halkımızla buluşturduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza saygılarımı, sevgilerimi iletiyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Gazeteci Yazar Mustafa Eker, kapanış konuşmasında “programımıza konuk olmak isteyen diğer siyasi partilerimizin milletvekili ya da temsilcileri istedikleri anda radyomuzda konuşma haklarını kullanabilirler, bundan da memnuniyet duyarız” diyerek programı kapattı.ezgi fm

 

Başa dön tuşu