CHP’Lİ KARADENİZ APA TOPLANTISI İÇİN BHUTAN’DA

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Güney Asya ülkesi Bhutan’da gerçekleştirilen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) toplantısına katıldı.APA’nın Bhutan Parlamentosunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantılara TBMM’yi ve Sinop’u temsil ettiklerini belirten CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Yurtdışı parlamento görevinde olduğumdan Kurban Bayramında ailem ve Sinoplu hemserilerimle beraber olamadığım için üzgünüm. Ne kadar üzülsem de her şeyden önce gelen bu önemli görevde ülkemi ve Sinop’u temsil etmek tesellim.” dedi.
APA çalışmaları hakkında bilgi veren Barış Karadeniz, bir süre önce dönem Başkanlığını alan Türkiye’nin, APA’nın hedefi olan Asya Parlamentosunun kurulmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Asya ülkelerinin barış ve istikrar içinde işbirliklerini sağlamak amacıyla Parlamenter boyutta çözümler getirmek üzere çalışmalarını yürüttüğünü anımsatan Karadeniz, APA’da TBMM’nin tek CHP’li temsilcisi olarak şunları söyledi:
“Ortadoğu’da, Asya’da, komşu ülkelerde ve dünyanın bir çok bölgesinde savaşlar, çatışmalar var. Suriye, Filistin ve en son Myanmar’da yaşanan şiddet olayları ne yazık ki Asya ve dünya barışını olumsuz etkilemektedir. Barış ve istikrarın sağlanması insanlık için çok önemli. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ‘yurtta barış, dünyada barış’ ilkesi bugün hem ülkemizin hem dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu politikadır. Barışın, sevginin ve hoşgörünün paylaşılarak pekiştirildiği, savaşın, şiddetin, kavganın, öfkenin, kıyımların olmadığı bir dünyada tüm insanların dostça, kardeşçe yaşaması en temel ilkemiz olmalıdır. APA toplantılarında barış ve istikrarın sağlanması konularında da önemli çalışmalarda bulunuyorum. Çünkü ülkemin ve dünyanın barışa ihtiyacı var.”chp bhun chp bhun1 chp bhun2 chp bhun3 chp bhun4 chp bhun5

Başa dön tuşu