CHP’Lİ KARADENİZ: “ÇANAKKALE ZAFERİMİZ KAHRAMANLIK DESTANIMIZDIR”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü’nde yaptığı yazılı açıklama ile şehitleri andı, Çanakkale Zaferi’nin 102.  yıldönümünü kutladı. Karadeniz,  “Çanakkale Deniz Zaferimiz; egemenliğin tek meşru kaynağı ve sahibi milletin iradesinin vücut bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, birlik ve bütünlüğümüzün, demokrasi ve özgürlüklerimizin teminatı Türkiye Cumhuriyeti’ne hayat vermiştir” dedi.

Barış Karadeniz’in açıklaması şöyle:

Çanakkale Zaferimiz, bağımsızlığı ve vatanı için kahramanca mücadele eden milletimizin onurlu direnişini gösteren tarihimizin en önemli zaferidir. Bir milletin yazgısını ve tarihin akışını değiştiren bu destansı zafer, Çanakkale Cephesi’nin komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasıyla birleşen milletimizin kahramanca ve fedakarca mücadelesi sonucu kazanılmıştır.

Birlik ve beraberlik içinde “DUR” dediğimiz 18 Mart 1915’te kazanılan Çanakkale Deniz Zaferimiz; egemenliğin tek meşru kaynağı ve sahibi milletin iradesinin vücut bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, birlik ve bütünlüğümüzün, demokrasi ve özgürlüklerimizin teminatı Türkiye Cumhuriyeti’ne hayat vermiştir.

Türk Milleti’nin Kahramanlık Destanı Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yılında, bugün bağımsızlığımızın ve bölünmez bütünlüğümüzün kazanılmasında, korunmasında canlarını feda eden, halkımızın gönlünde erişilmez bir yer alan başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve gönül borcuyla anıyorum.BARIŞ KARADENİZ-29122016

Başa dön tuşu