CHP’Lİ KARADENİZ: GÜZELLİKLERİ ENGELLİLERİMİZ İÇİN İSTİYORUZ.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, engellilerin sorunlarının toplumun tüm kesimlerini ilgilendirdiğini belirterek, “Toplum olarak bu sorunları çözebilecek güce ve anlayışa sahibiz. Yeter ki el birliği ile bu gayreti gösterelim. Biz toplum olarak güzellikleri yalnız engelsizler için değil, engellilerimiz için de istiyoruz” dedi.
CHP’li Karadeniz, Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, engelliler için hayatın her alanında fırsat eşitliği yaratıp ve engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğini dile getirdi.
“Her insanımız gibi engelli insanlarımız da sağlık, eğitim ve istihdam gibi önemli yaşamsal hizmetlerden tam ve eksiksiz olarak yararlanabilmelidir” diyen Karadeniz, şöyle devam etti:“Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmesinin önündeki engelleri kaldırmalıyız. Karşılaştıkları sorunları çözmek, engelleri kaldırmak toplumun sorunlarını da çözmek demektir. Engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devletin en temel görevleri arasındadır. Biz toplum olarak güzellikleri yalnız engelsizler için değil, engellilerimiz için de istiyoruz. Toplum olarak bu sorunları çözebilecek güce ve anlayışa sahibiz. Yeter ki el birliği ile bu gayreti gösterelim. Hayatın, engellilerimizin varlıkları ve hayata katılımlarıyla daha da yaşanabilir olduğuna inanan biri olarak, tüm engellilerimize yaşam sevinçlerini kaybetmeden aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.”

 

Başa dön tuşu