CHP’Lİ KARADENİZ : KAHRAMANLARIMIZA YAPILAN AYIBA DERHAL SON VERİLMELİ

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, terörle mücadele sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlara gazilik hakkı ve madalya verilmesini istedi. Karadeniz, “Kahramanlara yapılan gazilik ayıbına derhal son verilmeli. Bu kahramanlar vatan için vatandaşlarımız için canlarını teröre siper etmiş, gözlerini kırpmadan fedakarca vatanları için savaşmışlar. Şimdi gazi sayılmak için mücadele veriyorlar. Bu gururu, bu onuru kahramanlarımızdan esirgemek büyük bir ayıptır” dedi.
Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği (TMSY) CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’i TBMM’deki makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Kadir Erhan Tuna, Başkan Yardımcısı Atilla Polat, Alptekin Demirel ve dernek yöneticileri ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette, dernek başkanı Tuna, Türkiye’de terörle mücadele sırasında yaralanan, vücudunda şarapnel parçası kalan, ancak buna rağmen gazilik unvanı alamayan 12 bin kişi adına yaptıklarını dile getirdi. Çalmadık kapı bırakmamalarına rağmen, muhatap alınmamaktan derin üzüntü yaşadıklarını anlatan Tuna, “Gazi sayılmak için sakatlık şartı aranıyor. Arkadaşlarımız arasında bir gözünü, parmaklarını kaybedenler, benim gibi kalbinde kurşunla yaşayanlar var. Tek isteğimiz gazilik onurunun ve gururunun bizlere yaşatılması. Biz maaş istemiyoruz. Biz gazilik hakkımızı istiyoruz” diye konuştu.CHP Milletvekili Barış Karadeniz’de terörle mücadele sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlara gazilik hakkı ve madalya verilmesi gerektiğini vurguladı. Karadeniz, terörle mücadele sırasında vücutlarında kalıcı hasarlar oluşan binlerce kahraman Mehmetçik olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
“Kahramanlara yapılan gazilik ayıbına derhal son verilmeli. Bu kahramanlar vatan için vatandaşlarımız için canlarını teröre siper etmiş, gözlerini kırpmadan fedakarca vatanları için savaşmışlar. Şimdi gazi sayılmak için mücadele veriyorlar. Bu gururu, bu onuru kahramanlarımızdan esirgemek büyük bir ayıptır. Bu siyaset üstü yaklaşılması gereken bir konudur. Bu vatan için terörle mücadele eden evlatlarının, onurudur, gururudur. Maaş değil gazilik isteyen binlerce vatan evladının bu haklı talebi yerine getirilene kadar konunun takipçisi olacağım. İlgili bütün yetkililerle görüşeceğim. Bu sorun en kısa zamanda çözülmelidir.”CH C CHP

Başa dön tuşu