CHP’Lİ KARADENİZ: YETER ARTIK, BIÇAK KEMİKTE

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, hükümetin en önemli görevinin terörü bitirmek olduğunu belirterek, “Yeter artık, bıçak kemikte. Referandumda evet çıkarsa ‘terör bitecek’ dediler. ‘Şehit gelmeyecek’ dediler. Her gün şehit haberi alıyoruz. Canımız yanıyor” dedi.
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop’a arda arda gelen şehit haberlerinden duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Acı üzerine acı yaşatıyorlar. Yeter artık Bıçak kemikte” dedi. Şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağılığı ve sabır dileyen Karadeniz şunları söyledi:
“Analar ağlaya ağlaya gözlerinde yaş kalmadı.
Terör konusunda ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor, ülkemizde tüm anaların, vatandaşlarımızın yüreğini dağlıyor. Tüm ülke ağlıyor. Peki, AKP hükümeti nerede? Hükümetin en önemli görevi terörü bitirmek değil mi? Referandumda evet çıkarsa ‘terör bitecek’ dediler. ‘Şehit gelmeyecek’ dediler. ‘Sandıktan ‘evet’ çıkacak FETÖ de PKK da DEAŞ da bitecek’ diyen Başbakan Yıldırım nerede? Her gün şehit haberi alıyoruz. Canımız yanıyor. Hani, al bayrağa sarılı fakir fukara çocuklar şehit olmayacaktı. Daha Dikmenli şehidimiz Üsteğmen Arif Kalafat’ın acısı yüreklerimizdeyken Şırnak’tan üç şehit haberi aldık. Astsubay Üstçavuş Şenel Ağıl, Jandarma Onbaşı Muhammed Furkan Demirel, Jandarma Komando Çavuş Sinan Hamza’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Lanet terör ile analarımızın, babalarımızın, eşlerin ve çocukların yüreğini dağlayan bu hainlerden hesap sormadıkça, terörü bitirmedikçe bu hükümet verdiği sözlerin vebalinden kurtulamayacaktır.” dedi
TERÖRÜ LANETLEDİ
Bingöl’de terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan askerlerden Yüzbaşı Arif Kalafat’ın şehit düşmesinden derin üzüntü duyduğunu dile getirdi.
Karadeniz, “Terörü hep lanetledik. Bu ülkede analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın bunu istiyoruz diye her defasında haykırdık. Dikmenli Yüzbaşımız terörün hain tuzağıyla şehit oldu. Şehitlerimizin hesabı elbette sorulacak. Daha 3 ay önce vatandaştan söz verip oy isteyenlere soruyorum. Hani bitirecektiniz terörü? Sözler tutulmuyor. Canlarımız her gün şehit oluyor. Her gün bir gencimizi terörün hain saldırılarıyla kaybediyoruz. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğanlara lanet olsun.” dedi.KARADENİZ

Başa dön tuşu