ÇINLAR:KAZANIN SORUMLULARI 2.EL ARAÇ ALANLARDIR.

Durağan Bağımsız İl genel meclis üyesi Mesut Çınlar, 2. El kamyon alımı konusunda Durağan’daki yetilileri uyardığını belirterek; “kazanın sorumlusu 2. el araç alımına onay verenlerdir” dedi.
KAZANIN SORUMLULARI 2. EL ARAÇ ALANLARDIR!
Çınlar; devletin garantisi olmayan, kontrolü yapılmayan 2. El kamyon almayacağını belirterek ağır suçlamalarda bulsundu. Ç:ınlar; “Bir ay önce alınan kamyon, önce motor arızası nedeniyle tamir gördü, sonra da fren boşalması nedeniyle kaza yaparak devrildi! Şoför canını bu sefer kurtardı. Ya bir daha aynı arızalar ortaya çıkarsa kim hesap verecek? Bu kamyonlar neden ikinci el alındı?” diye sordu.
Çınlar 24 Ağustos 2017 tarihinde Durağan Kaplangı köyünde Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliğine 2. El olarak alınan kamyonun kaza yapması sonrası şoförün ağır yaralandığını belirterek; “İki yıldır ikinci el kamyon alımına karşı çıkıyorum. Yenisini alalım diye 2017 bütçesine 350.000 TL ödenek koydurdum. Yine Durağan›ın siyasileri gittiler 400.000 TL ye iki adet ikinci el kamyon aldılar. Bu kamyonlardan biri ilk birinci haftada motor arızası yaptı? 24.08.2017 tarihinde sabahleyin kaza yaparak devrildi. Şoför yaralı olarak ölümden döndü. Bu kamyonları ikinci el olarak alan, alınmasında ısrar eden, İl Genel Meclis Üyesi Hamit Topcuoğlu, ilçe başkanı Ahmet Usta, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Süleyman Can›dır. Bu kazanın da, meydana gelen maddi zararın da birinci derecede sorumlusudurlar” iddiasında bulundu.

DURAĞAN 2. EL HİZMETİ HAK ETMİYOR!
Çınlar yaptığı yazılı açıklamada Durağan’ın verdiği oyla 2. Sınıf hizmeti kabul etmediğini vurgulayarak; Dikmen Saraydüzü, Gerze ve diğer

ilçeler yeni araç alırken Durağan’a 2.el araç alınmasını eleştirdi. Çınlar; tarihte görülmemiş biçimde kiralama değil satın alma yöntemi ile 2. El araç alınması hem suç hem de garantisi ve kontrolü olmayan bir aracın devlet envanterine alınarak kamu kaynaklarının istafına yol açılması hangi aklın ürünüdür? Diye sordu.

ESKİYİ YENİ DİYE YUTTURDULAR!
Çınlar; “Araçların alımına göz yumanlar kimlerdir? Bu araçların alınmasına 2016’da itiraz ettim, iptal edildi. Usul ve esaslara aykırı olarak toplantı sabahı bilgilendirilmem ve ilçe dışında olmam nedeni ile katılamadığım toplantıda, alele acele alınan kararla 2. El araçlar alınmıştır. 
Bu araçlar boyanmış, plakaları sökülmüş, kaymakamlık önüne çekilerek yeniymiş gibi tören yapılarak millete lanse edilmiştir. İşte bu araçların alınmasında devlet ciddiyetini kaybeden, sorumluluğu ağır olan can taşıyan cana mal olan bu iş makinalarının getireceği kazalardan kim sorumlu olacaktır? Bu kez yaralı olarak olarak kurtulan işçilerimizden birinin canına mal olursa bunun sorumlusu kim olacaktır?” ifadelerine yer verdi.

2. ELDE NEDEN ISRAR ETTİLER!
Çınlar; 2. El kamyon alımında Ak Parti genel Meclis üyesi Hamit Topçuoğlu ve Ak Parti ilçe başkanı Ahmet usta ile Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Süleyman Can’ın ısrar ettiğini vurgulayarak; bu ısrarın sebebini sordu.
Araçların alımının hangi şartlarda yapıldığını da sorguladığı açıklamasında; “birinci hafta da motor arızası yapan kamyon bir ayda freni patlayarak kaza yaptıysa, bu kamyonun ekspertizi yapıldı mı? Yapıldıysa Kim yaptı? Hangi şartlarda alım gerçekleşti? İhale yapıldı mı?” sorularını yönelten Çınlar; “ikinci el kamyonu alıp da kamu kaynaklarının israf olmasına sebep olanlar, soruşturulup sorumluları hakında yasal işlem yapılmalıdır” dedi.

DİĞER İLÇELERE SIFIR,BİZE 2. EL DÜŞTÜ!
Çınlar; «Saraydüzü, Dikmen ve Gerze’ye yeni kamyon, Türkeli’ye yeni silindir, Sinop merkeze yükleyici yeni loder, Erfelek’e yen ekskavatör alınırken, Durağan’a neden ikinci el pikap, ikinci el taş kırıcı, ikinci el kamyon alındı.? Bu haksızlıklara yüksek sesle itiraz ettiğim için beni Ak Partiden uzaklaştırılmak istediler.Bu vefalı halka hizmet etmek için söz verdiğim Durağan halkına hizmet ettirmediler.
Beni haksızlıklara karşı çıktığım için disipline verdiler, Durağan halkına hizmet sözü verdiğim Ak Parti’den istifa etmek zorunda bırakıldım. Sesimi ne duyan ne de dinleyen oldu. Ak Parti Sinop İl başkanı Sayın Ali Çöpcü ne de Ak Parti Sinop milletvekili Sayın Nazım Maviş, sesimi ne duydu, ne de bu kadar yanlışı gördü. İşte Ahmet Usta yönetimindeki Durağan’ın durumu !!!” diyerek ilçe yönetimin sert dille eleştirdi.

Başa dön tuşu