DERS ZİLİ ÇALIYOR

2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında ilk ders zili uyum eğitimi için çaldı.11 Eylül 2017 Pazatesi günü Mili Eğitim Bakanlığının okula yeni başlayanlar öğrenciler için uygulamaya koyduğu “okula uyum eğitimi” başladı.Sinop’ta çok sayıda öğrenci uyum eğitimi kapsamında ders başı yaptı.
Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Sinop’ta yeni eğitim, öğretim yılında 31 bin 158 öğrencinin ders başı yapacağını açıkladı.Türkkan gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmelerinin öncelikli hedefleri olduğunu söyledi.2017-2018 yılı yeni eğitim, öğretim yılına sorunsuz girileceğini söyleyen Türkkan, sözlerine şöyle devam etti:
“Müdürlüğümüze bağlı özel okullar da dahil olmak üzere 174 okulda, 2 bin 300 öğretmen ve 31 bin 158 öğrencimizle yeni eğitim, öğretim yılına başlayacağız. Dershanelerin kapatılması nedeniyle hafta sonları öğrencilerimize okullarında kurslar açacağız. Velilerimiz çocuklarını bu kurslara mutlaka göndersinler. Velilerden özellikle çocuklarının kimlerle arkadaşlık yaptığını, okul giriş ve çıkış sonrası nereye gittiklerini mutlaka takip etsin. Özellikle sosyal medyada kimlerle arkadaşlık yapıyor, bunu başta velilerimiz ve öğretmenlerimizin bilmesi lazım. Öğrencilerimiz deftersiz, kitapsız okula gelmesin. Günde 7 saat ders yapan bir öğrencinin mutlaka okula gelirken yanında defteri, kitabı olmalı. Evinde ders çalışmalı ve sınıfa hazırlıklı gelmeli. Bu konuyu velilerimiz mutlaka takip ve kontrol etsin.”dedi.

Başa dön tuşu