DİKMEN-DURAĞAN YOLU TAMAMLANIYOR

Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Dikmen’i Durağan’a bağlayan ve yolculuk süresini 1,5 saatten 40 dakikaya kadar düşüren yeni yol çalışmasında son aşamaya geldiğini müjdeledi.
Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’in vizyon projelerinden biri olan Dikmen – Durağan yolunun tamamlanmasına sayılı günler kaldı.Dikmen ve Durağan arasındaki entegrasyon ve ticari ilişkilere de önemli katkılar sağlayacak olan yeni yolun toplam uzunluğu 50 km.Ak Parti Dikmen İlçe Kongresinde konuşan Maviş, Dikmen’i Durağan’a bağlayacak olan 170 Milyon TL bedelindeki yol çalışmasının tamamlanmasına 15 km’lik bir mesafenin kaldığını belirtti.
1,5 Saatlik Dikmen – Durağan yolu 40 dakikaya düşecekMevcut şartlarda Durağan’dan Dikmen’e, Boyabat ve Gerze güzergâhları üzerinden yaklaşık 1,5 saatte ulaşıldığını aktaran Maviş,yeni yolun tamamlanmasıyla birlikte bu mesafenin 40 dakikaya düşeceğini ifade etti. Durağan – Samsun yolu kısalacak,Dikmen ticareti canlanacak Dikmen – Durağan yolunun hayırlı olmasını dileyen Maviş, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Vizyon projelerimizden biri olan 170 Milyon TL proje bedelindeki Dikmen-Durağan yolumuzun tamamlanmasına 15 km’lik bir mesafe kaldı.
Yolumuz, Dikmen ve Durağan arasındaki entegrasyonu sağlamanın yanı sıra; Dikmen’in ticaretini canlandırarak, diğer ilçelerle ve Sinop Merkezi ile ilişkilerini güçlendirecek. Durağan’ın’ ise Samsun’a olan mesafesi kısalmış olacak. Her iki ilçe ve hemşeriler için hayırlı Olsun.”dedi.

      

Başa dön tuşu