DURAĞAN ALT YAPI İHALESİ 22 MART’TA…

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın 2014 yerel seçimlerinde en büyük vaatlerinden biri olan alt yapı ve kanalizasyon ihalesi ilan çıktı. İllewr Bankası tarafından gerçekleştirilecek olan ihale 22 Mart 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek. İhale sonrası yer teslimişnden itibaren 700 takvim gününde bitirilmesi planlanan alt yapı ihalesinde şimdi gözler yüklenici firmanın kim olacağına çevrildi.
2016 yılının Mart ayında Alt yapı projesi kapsamında Atık Su Arıtma Tesisi Proje çalışmalarına İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğü’nce başlanan 117 bin TL.lik proje maliyeti ile prpojelendirilen Alt yapı preojesişnde sona gelindi. Mart ayında kazmayı vuracak yüklenici firmanın belirleneceği ihale sonrası ilçe tam bir inşaat alanına dönecek.
Durağan Belediye Başkanı Ahgmet Kılıçarslan , proje ihalesi sonrası verdiği nbasın açıklamasında; “lçemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ilçemizin değişim ve gelişmesini kendimize hedef olarak belirledik. Bu hedef doğrultusunda her alanda ilçemizin alt yapı, üst yapı ve ulaşım konularında da hazırladığımız projeler doğrultusunda gecemizi gündüzüne katarak, Durağan halkının mutluluğu için çalışıyoruz” demişti.
Projhenin onaylaması ve ihaleye çıkması ile birlikte Durağan yıllardır kangren haline gelmiş b,r sorununu daha çözmüş olacak.alt yapı

Başa dön tuşu