DURAĞAN ESNAFININ MAĞDURİYETİ MECLİS’E TAŞINDI

Gazetemizin geçtiğimiz hafta manşetten gündeme getirdiği ‘İNŞAATI ESNAFI VURDU, KADROSUZLUK HALKI’ haberi TBMM gündeminde soru önergesi oldu.CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Durağan esnafının mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı.
CHP’li Karadeniz, Durağan Devlet Hastanesi yeni hizmet binası inşaatının durduğunu, Durağan esnafının inşaatın yapımını üstlenen yüklenici ve alt yüklenici firmalardan yaklaşık bir milyon lira olan alacağını tahsil edemediğini Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a iletti. “Durağanlı vatandaşlarımızı ve esnafımızı mağdur eden bu durum, acil çözüm beklemektedir” diyen Sinop Milletvekili Karadeniz, Bakan Akdağ’dan şu soruları yanıtlamasını istedi:
• Yüklenici firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra inşaatına 2014 yılında başlanan Durağan Devlet Hastanesinin yeni hizmet binası inşaatı neden durdu?
• Yüklenici firması ile TOKİ arasında yapılan sözleşmenin ihlal edilerek alt yüklenici firmaya işin tamamının verilmiş olmasının sorumluları kimlerdir? Vatandaşın büyük tepkisini çeken sorumlular hakkında hangi yasal işlemler yapılmıştır?
• Yüklenici firma ile alt yüklenici firmadan alacaklarını tahsil edememiş esnafın mağduriyeti nasıl giderilecektir? Zaten ekonomik bir kriz yaşayan esnafın bir de alacaklarını tahsil edememesi yüzünden işyerleri kapanma noktasına gelirken Durağanlı esnafımıza nasıl bir yardımda bulunacaksınız?• Durağan Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasını ne zaman bitireceksiniz?

chpli-baris-karadeni-bd644bed893e9d232f95

 

Başa dön tuşu