DURAĞAN İL GENEL MECLİS ÜYESİ MESUT ÇINLAR, İLÇESİNE YAPILAN HAKSIZLIKLARA İSYAN ETTİ.ORTAK İHANET Mİ? EDİYORLAR!

Çınlar açıklamasında; Durağan Devlet Hastanesindeki doktorların alınmasından, Küçük sanayi sitesinbin yapılacağı alana kadar önemli açıklamalarda bulunarak belediye başkanı ve Ak Parti ilçe Başkanı ile Küçük sanayi Sitesi Kooperatif Başkanını Durağan’a ortak ihanet etmekle suçladı.
………………………….
“Bizden sonra başladılar,
bizden önce bitirdiler!”
……………………………..
“şahıslara ve çıkar
gruplarına hizmet eder!”

DURAĞAN İL GENEL MECLİS ÜYESİ MESUT ÇINLAR,
İLÇESİNE YAPILAN HAKSIZLIKLARA İSYAN ETTİ.ORTAK İHANET Mİ? EDİYORLAR!

Kişisel sosyal medya hesabında yaptığı açıklamadan sonra yaptığı yazılı açıklamada da çok ağır suçlamalarda bulunan Çınlar; Belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan, Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Usta ve Küçük sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İsa Çeltikçi’yi hedef aldı.
Durağan Bağımsız İl Genel Meclis üyesi Mesut Çınlar’dan
ağır suçlama!

Çınlar yaptığı yazılı açıklamada Durağan’ı yöntenelerin Durağan’lı olmadıklarını vurgulayarak; Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Usta, Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İsa Çeltikçi ve Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ı çok sert bir dille eleştirdi. Sinop basınına servis ettiği yazılı basın açıklamasında “Boyabat asıllı Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Boyabat asıllı Küçük Sanayi Sitesi Koop bşk. İsa Çeltikci, Gerze asıllı Durağan Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Usta ittifak halinde Durağan çıkarlarına ortak ihanet mi ediyorlar?” diye sordu. Çınlar, küçük sanayi sitesinin yapılması düşünülen yeri eleştirdiği açıklamasında; “Sanayi siteleri belediye mücavir alanı ve mahallerin ortasına yapılmaz. Şehir dışına ve halkı rahatsız etmeyecek 24 saat çalışılabilecek uygun bir yere yapılır. Gel gör ki; Durağan Küçük Sanayi Sitesi yapılacak yer Yeni Durağan Devlet Hastanesinin dibi. Amaç yeni hastaneyi sabote etmek mi sanayi sitesi yapmak mı? Sanayi sitesi yapmaksa eğer; yeni projesi yapılan Vezirköprü – Durağan karayolu ile birlikte en doğru ve uygun olacak yer Yalnızkavak mevkii olması lazım. Yok yeni Devlet Hastanesini sabote etmekse bu üçlü başkana çok yakışır. Çünkü üçü de Durağan asıllı değil. Düşünürler mi Durağan’ın geleceğini? Balık sudan çıkmadan suyun değerini anlayamaz. Zaman gelecek bu sanayi sitesini kim yaptı, yaptırdı diye Durağan halkı öfke kusacak ben şimdiden hatırlatmak isterim” ifadelerine yer verdi.
Durağan Devlet hastanesinden alınan doktor kadrolarına değinen Çınlar; “Durağan Devlet Hastanesi yenilendi daha çok doktor gelecek diye beklerken mevcut doktor kadroları; Cerrah, kadın doğum, anestezi vs. İptal edildi. Anlayacağınız yeni hastane modern sağlık ocağı oldu. Şimdi bir de milyonlarca yatırım çöpe atılıp, yanına küçük sanayi sitesi yapılarak, ses, görüntü ve gürültü kirliliği ile sağlık bulmak için hastaneye gelenlere olumsuz bir ortam oluşturarak Yeni Hastane çöplük yapılmak isteniyor. Bu kararın arkasında Durağan’ın gelişmesini ve güzelleşmesini istemeyen odaklar var” açıklamasında bulundu.

BİZDEN SONRA BAŞLADILAR,
BİZDEN ÖNCE BİTİRDİLER!
Çınlar ; Durağan ilçesinde yapımına Boyabat devlet hastanesi ihalesi yapılmadan önce başlanılan Durağan devlet hastanesinin daha bitirilmediğini fakat ne hikmetse ihalesi bu hastaneden sonra yapılan Boyabat hastanesinin bitirilip açılış aşamasına getirildiğini belirterek “Uyuma, Uyursan Kaybedersin… DURAĞAN” dedi.

ŞAHISLARA VE ÇIKAR
GRUPLARINA HİZMET EDER!
Ak Parti Sinop Milletvbekili Nazım Maviş’e de seslenen Çınlar; “Durağan’a Ata ocağı, baba yurdu olarak bakan, gören ve bilen Sinop Mv. Sayın Nazım Maviş bey bu duruma ne diyecek? Ümidimiz ve beklentimiz bu yanlış karın iptal edilip, uzun vadeli Durağan’ın çıkarlarına hizmet edecek Yanlızkavak mevkiine yapılmasını sağlamaktır. Aksi kararlar Durağan’a ve Durağanlıya değil, şahıslara ve çıkar gruplarına hizmet olacaktır” iddiasında bulundu..

Başa dön tuşu