DURAĞAN İLÇE EMNİYET’İNDEN NOKTA ATIŞ!.. SRC BELGESİ SAHTEKARLARI YAKALANDI.

SRC belgelerinde
sahteciliğe dikkat!
4925 Sayılı karayolu taşıma yönetmeliği ile gelen,01.05.2010 Tarihi ile uygulanmaya başlanılan özellikle ticari ve hafif ticariyi ilgilendiren SRC belgelerinde sahtekarlıklar ve vatandaşların dolandırılmasına yönelik uygulamalar da görülmeye başlandı.
Sahte SRC belgesi yapan şahıs yakalandı.
SRC belgelerini dikatli bir şekilde inceleyen Durağan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarı dikkatle değerlendirerek Sahte SRC belgesi düzenleyen bir şahsı yakaladı.Özellikle ticari araç kullananların SRC belgelerini bulundurmamaları halinde ,şoförlere kesilen yüklü miktardaki para cezaları dolandırıcılarada kazanç kapısı oldu.
Durağan İlçe Emniyet Müdürlüğü kendine gelen bir ihbarı değerlendirerek yük ve eşya taşımacılığında kullanılan SRC belgelerinin sahtelerinin yapıldığı ve vatandaşların aldatıldığı ihbarı üzerine Durağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma Soruşturma tarafından çok yönlü araştıma başlatıldı.
Gizlilik içerisinde yürütülen araştırma neticesinde sahte SRC belgeleri düzenleyen S.A gözaltına alındı.Sahteliği tespit edilen, 18 şahıs adına düzenlenmiş 30 adet sahte SRC 2 ve SRC 4 belgeleri ile 4 adet psikoteknik belgesine el konuldu.
SRC belgesi alan şoförlerin SRC belgeleri inceleme altına alınırken S.A mahkemeye çıkartıldı. Adli denetimli olarak serbest bırakıldığı öğrenildi.Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

SRCEG3EG2

Başa dön tuşu