DURAĞAN’DA BİR İLK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda mahalle ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın istek ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla, her ay düzenli olarak yapılacak olan Halk Günü Toplantısını ilkini ilçe Kaymakamı Akın ORUÇ ve Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN bir kahvehane de gerçekleştirdi.
Durağan Kaymakamı Akın ORUÇ, Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN ve Kurum Amirleri ile yapılan toplantıda vatandaşların sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulunarak, sorunların çözümüne ilişkin birim amirleriyle görüştü.
Kaymakam Oruç vatandaşların sorunları ile yakından tek tek ilgilenirken, Durağan’ın sahipsiz isimlerinden biri olan kaşmer lakaplı Kezban hanımla yakından ilgilenmesi, sohbet etmesi dikkat çekti.
Vatandaşların ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda;
Durağan Sulama Kooperatifi Başkanı M.Ali YİĞİT ilçemiz ve çevre köyleri de bulunan sulama kanalları ile ilgili sorunlarını dile getirdi. YİĞİT toplantıda toplulaştırma yapılan arazilerde bağlantı yollarının yapılması bu kanalların iş makineleri ile ıslahını talep etti.
Vatandaşlar; orman işletme müdürlüğü ve ilçe tarım müdürlüğünden meyve ağacı talep ettiler.
Meyve dikimi ve aşılaması konusunda İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kurs verilmesi talep edilirken ilçe devlet hastanesine Kadın Doğum Uzmanı ve Genel Cerrah Uzmanı gelmesini istediler.
Kaymakam ORUÇ ilçemize kurulacak olan Yüksek Okul ile ilgili son gelişmeleri vatandaşlarımıza anlattığı toplantıda “İlçemize Yüksek Okul yapılması ile ilgili gerekli tahsisler yapıldı. Konu hakkında YÖK’ün vereceği kararı bekliyoruz. İnşallah Yüksek Hemşirelik ve iki farklı alan olmak üzere 3 bölümden oluşan Yüksek Okul en kısa zamanda ilçemizde eğitim öğretime başlamış olacak. ”dedi.
Toplantı sonrasında vatandaşlarımıza destek kredileri ve kriterleri konusunda halkımıza bilgilendirme toplantısı kararı alınırken,ayrıca arıcılık sorunları ve çözümleri konusunda İlçe Tarım Müdürlüğünce eğitim verilmesi kararlaştırıldı.
Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, yaptığı değerlendirmede: “ Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine en hızlı şekilde ulaşabilmeleri ve sorunlarını ilgili kurumlara aktarabilmeleri için devlet ve halk arasında mesafenin olmadığı ve samimi ortamlarda gerçekleştirilen halk toplantıları çok faydalı olmaktadır. Vatandaşlarımıza ve muhtarlarımıza 24 saat hizmet verme anlayışındayız. Toplantı günleri dışında da her zaman hizmete hazırız ve vatandaşlarımıza her zaman kapımız sonuna kadar açık. Biz vatandaşlarımız için buradayız, koltukta oturmak için gelmedik.”dedi

kaymakam 1 kaymakam 2 kaymakam

Başa dön tuşu