GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN CEZA YEDİ, AKP FONA ATADI!

“Ağır Ceza mahkemesinde yargılanmış 1 Yıl 4 ay hapis cezası almış, cezası ertelenmiş M.T. ismini öneren, görev yaptıran zihniyetten adalet ve adalete saygı çıkmaz”
“Her seçim öncesi halkımıza rüşvet olarak verilen ve hiç bir hakkaniyet ölçüsü güdülmeyen İŞKUR alımlarında AKP’li yöneticilerin elinde liste ile adeta oy savaşı yapmaları doğru değildir”

KOÇ; CHP olarak AKP zaten adalet beklemediklerini belirtiği açıklamasında Durağan AKP ilçe teşkilatını fon üyeliğine seçimi de sert bir dile eleştirerek; “ Bu gün Durağan Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma fonuna halk temsilcisi olarak alınan ve insanların güven duyması gereken bir yerde fon üyeliğine Güveni kötüye kullanmaktan Boyabat Ağır Ceza mahkemesinde yargılanmış 1 Yıl 4 ay hapis cezası almış, cezası ertelenmiş M.T. ismini öneren, görev yaptıran zihniyetten adalet ve adalete saygı çıkmaz. Bu gün Belediyenin parasını zimmetine geçiren, bu nedenle belediyenin imkanlarını kendine kanalize eden bir zihniyeti fona üye yapanlar ya kendileri de bu zihniyettedir ya da ortak çıkarları vardır. Şimdi kamuoyuna adına soruyoruz; Güveni kötüye kullanmaktan hapis cezası alan ve cezası ertelenen bir şahsın fonda görevini kötüye kullanmayacağının ya da güveni kötüye kullanmayacağının garantisi nedir? Bu gün fonda halkın arasında yardımsever ve toplumsal karşılığı olan biri yerine devlet imkanını kendi lehine çeviren, zimmetine para geçiren kendisine emanet edileni kötüye kullanan bir şahsiyetin fonda yer alması ancak AKP zihniyeti ile mümkündür. Bu durumu vatandaşlarımızın takdirine bırakıyor, ilerleyen günlerde fonla ilgili vatandaşlardan gelen şikayetleri inceleyerek kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

GE DIGITAL CAMERA

Başa dön tuşu