HACIÇAYLILAR, CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ’E YOL ÇİLELERİNİ ANLATTI

Milletvekili Karadeniz: “Sinop’ta her köyümüzün yol çilesi ile ilgili olarak sorumlular derhal çözüm üretmeli. Bu çözüm de kalıcı olmalıdır”Saraydüzü Hacıçay Köyü sakinleri yol istiyor. Kızılırmak Nehri’nin hemen yanında çeltik üreterek geçimini sağlayan Hacıçay Köyü sakinleri Boyabat Kargı yolu üzerindeki köy yolunun yıllardır yapılma masından şikayetçi!
DSİ’nin “dere yatağı” diye izin vermediği 350 metrelik yolun çözümü için yetkililerinin ilgisiz kaldığını dile getiren Hacıçaylılar, “Artık canımıza tak dedi” diyerek tepki gösteriyorlar.
CHP Saraydüzü İlçe Başkanı İsmail Yayıkçı Hacıçaylılar’ın yazın toz toprak, kışın da çamur içinde yaşamak zorunda bırakıldıklarını, yaklaşık 100 hanelik köy sakinlerin artık isyan ettiğini söyledi. “Sorunun çözümü çok basit. Dere yatağı denilen yere yapılacak istinat duvarı ile köy halkı toz, toprak, çamurdan kurtulabilir. 350 metrelik yol bağlantısı asfaltlanabilir. Ama yetkililer ilgisiz. Sesimizi duyurmak için illa yolu mu kapatalım. Chp Milletvekili Barış Karadeniz’e sorunumuzu anlattık. Sağ olsun ilgileniyor. Umarım köyümüzün yol sorunu kısa zamanda çözülür” diye konuştu.
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, vatandaşlara yol çilesi çektirmeye kimsenin hakkı olmadığını belirterek, konuyla hemen ilgilenmeye başladıklarını söyledi. Karadeniz şunları ifade etti:
“Yolları perişan köylerimizden biri de Hacıçayı. Gün geçmiyor ki, bir muhtarımız, bir vatandaşımız beni arayarak dert yanmasın: ‘Yolumuz yapılmadı. Komşu köyün mahalleleri bile asfaltlandı. Bizim köy yolu savaştan çıkmış gibi’ diye şikayet ediyor. Köylerimize, vatandaşlarımıza haksızlık yapılıyor. Bir söz veriliyor ama söz bir türlü yerine ne hikmetse getirilmiyor. Takip edeceğiz. Sinop’ta her köyümüzün yol çilesi ilgili ile olarak sorumlular derhal çözüm üretmeli. Bu çözüm de kalıcı olmalıdır” diye konuştu.

Başa dön tuşu