İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN SİNOP ZİYARETİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti tarafından düzenlenen mitinge katılmak üzere havayoluyla Sinop’a geldi. Bakan Soylu’yu AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, İl Başkanı Ali Çöpçü ile çok sayıda partili karşıladı. Bakan Soylu Sinop Uğur Mumcu meydanında halka seslendi:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 16 Nisan “16 Nisan sadece bir referandum değildir, 18 maddenin oylanması değildir. Anayasa Mahkemesi’ni, HSYK’yı, medyayı, darbecileri patron yapmak istiyorlar başımıza. 16 Nisan onların değil, milletin patron olacağı günün adıdır” İskele meydanında kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara teşekkür eden Bakan Soylu Sinoplulardan 16 Nisan Referandumunda ‘Evet’ oyu istedi. Soylu; “Başı göğe değecek kadar onurlu bir millet olmak için evet dememiz gerekiyor. Bu millet zor zamanlardan geçti. Bu millet korkak ve ürkek adımlar atsın diyenler ülkeyi zor zamanlarda bıraktı. Düşüncemiz, fikrimiz, meselemiz, etnik kökenimiz, inancımız onlar için önemli değil. Milleti birbirine düşürmek için her şeyi yapmaya çalıştılar. On yıllarca bizi terörle, saldırılarla, tehditlerle, faizlerle tehdit etmeye çalıştılar” dedi. 

Vatandaşlara seslenen Soylu,HDP milletvekili Figen Yüksekdağın ‘Biz sırtımızı YPG’ye PKK’ya dayıyoruz ‘sözlerini hatırlatarak gönderme yaptı.‘Sırtımızı PYD’ye dayarız, PKK’ya dayarız’ diyorlardı. O lafı hatırladınız mı? Kendinizi sıkıntıya sokmayın. Biz ona şimdi dört tane duvar verdik, şimdi istediği duvara sırtını dayasın. Bu ülkenin birliğini, bu ülkenin beraberliğini, bu ülkenin kardeşliğini yıkmaya karşı bu milletin cesur duruşu her zaman olmuştur. Onlar daha bizi tanımadılar.
Şunu çok net söyleyeyim, Türkiye öyle eski Türkiye değildir. Tek ayak üzerinden itilecek bir Türkiye değildir. Ayaklarının üzerinde sağlam duran bir Türkiye’dir. Öyle biz artık kısa adımlarla gitmek istemiyoruz, ürkek adımlarla gitmek istemiyoruz, ileriye büyük adımlarla geleceğe gitmek istiyoruz. Biz Ertuğrul Gazi’nin tahtında, Orhan Gazi’nin tahtında oturuyoruz. Biz Osman Gazi’nin tahtında oturuyoruz, Fatih’in tahtında, Yavuz’un tahtında, Kanuni’nin tahtında oturuyoruz. Bizi başka ülkelerle, başka milletlerle karıştırmasınlar. Biz Batı medeniyeti falan değiliz. Hiçbir zaman da olmadık. Onlar gibi yaşlanınca anne ve babalarımızı huzurevine gönderen medeniyetlerden değiliz” diye konuştu.

soylu

Başa dön tuşu