iHMAL Mi? KAZA MI?

Durağan’da yapımına başlanan alt yapı çalışmalarında bir kişinin toprak kayması sonucu yaşamın yitirmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.
41 yaşındaki iki çocuk babası Ahmet Gökkaya,üzerine toprak kayması neticesinde toprak altında kalarak feci şekilde can verdiği kaza da yüklenici firmanın gerekli güvenlik önlemlerinin alıp almadığı tartışma konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hazırladığı ‘KANAL KAZISI ÇALIŞMALARINDA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ’ adlı kitapta yapılan uyarılarda firmalar çalışanların kazı alanı içerisine girmeden önce zemine 1- Şev (eğim) verin, 2- Kademe oluşturun, 3-Kalkan yerleştirin, 4-İksa yapın maddeleri ile firmalar uyarılırken; “ÇALIŞANIN KORUNMADIĞI BİR DAR KAZI ERKEN MEZARDIR’ sözü dikkat çekiyor.
Yüklenici firmanın gerekli tedbirleri alınıp alınmadığının tartışılırken, bir diğerin ihmalinde hastanede gerçekleştiği iddia ediliyor. Boyabat Devlet Hastanesinde iç kanam geçiren Gökkaya’nın Saatlerce beklediği iddiası da kamuoyuna yansıdı v e tartışma yarattı.
Tüm bu iddiaların incelenmesi ve araştırılması ile Gökkaya’nın ölümü İHMAL Mİ? KAZA MI? Sorusu cevap bulacak. Konu ile ilgili araştırmaların sürdüğü belirtildi.
Sevenlerini gözyaşına boğan Gökkaya’nın cenazesi İsmail Bey camiinde kılınan cenaze namazı sonrasında Durağan Belediye mezarlığına defnedildi.

Başa dön tuşu