İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜN’DEN YGS UYARISI!

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart 2017 günü saat 10.00’da İlimizde bulunan Ortaokul, Lise, Yüksek Okul ve Fakültelerde tek oturum halinde yapılacaktır.

Adayların   sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri büyük önem arzetmektedir. Sınav esnasında, meydana gelen gürültü adayların dikkatini dağıtabileceği gibi, başarısız olma endişesi ile heyecanlanmalarına da neden olabilecektir.

Bu nedenle sınavların yapılacağı binalar çevresinde, güzergahlarında inşaat çalışmaları, tadilat, araçlardan gereksiz ve lüzumsuz bir şekilde klakson kullanılması, düğün konvoyu,  eğlence vb. sebeplerle gürültünün yapılmaması büyük önem arzetmekte olup, vatandaşlarımızın bu konulara azami derecede özen göstermeleri gerekmektedir.

İl Emniyet Müdürlüğü olarak Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı’nın İlimizde sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli güvenlik tedbirleri alınmaktadır.

Ekiplerimiz tarafından gerekli kontrol ve denetimler yapılacak olup, sınava giren adayların motivasyonunu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar ve işyerleri hakkında Karayolları Trafik Kanunu ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca yasal işlem tatbik edilecektir.

Adayların ve sınav görevlilerinin, ÖSYM Başkanlığınca yasaklanan maddelerle sınavların yapılacağı binalara girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecek ve bu eşyalar hiçbir şekilde emanet altına alınmayacaktır.

Ayrıca, ÖSYM kurulu kararı gereği sınavların yapılacağı binalara, sınavın başlama saatine (15) dakika kalmasından sonra gelen (09:45’ten sonra) ÖSYM Temsilcisi dışında adaylar dahil hiç kimsenin alınmayacağı ve toplam sınav süresinin 3/4 lük zaman dilimi dolmadan ÖSYM temsilcisi dışında hiç kimse dışarı çıkarılmayacağının bilinmesi ve bu kapsamda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

İl Emniyet Müdürlüğü olarak 12 Mart 2017 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak olan Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavına katılacak olan tüm adaylarımıza  başarılar dileriz.

ygsY

Başa dön tuşu