İLÇE EMNİYETTE BÜYÜK DEĞİŞİM!

Durağan ilçe Emniyet Müdürlüğüne atandıktan sonra çalışmalara hızlı başlayan Durağan Emniyet Müdür Engin İLGÜN ilk iş olarak emniyet Müdürlüğü binası içerisinde de tadilat çalışmaları gerçekleştirdi.
Vatandaşa hizmeti daha kolay sunmak, rahat ve çalışılabilir bir ortam oluşturmak için kolları sıvayan İLGÜN, “geniş ve ferah ortamlar oluşturmak için bir çalışma yürüttük’ dedi.
Amaçlarının ; personelin rahat bir ortamda çalışması ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu ifade eden İLGÜN; “Teşkilat olarak emniyet müdürlüğümüzün kısıtlı imkanlarına rağmen yaptığımız tadilat çalışması ile bir arada yürüyen işleri ayırdık, gelecek hizmetlerde içinde mekan tahsis ettik. Bunları yaparken ilçenin geleceğe yönelik planlarını mevcut binamızda nasıl gerçekleştirebiliriz bunun hesabını yaptık” dedi.
İlgün, “ Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek ve personelimize daha iyi hizmet sunabilmeleri için daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına hizmetlerimizi aksatmadan, bölüm bölüm gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla emniyet Müdürlüğünün iç bölümlerini sil baştan yeniden oluşturduk. Bunları yaparken de. Vatandaşımızın işleri aksamadan görüldü. Bu arada asayiş olayları rutin kontrollerimizde aksamadan sürmüş vatandaşın can ve mal güvenliğine yönelik çalışmalarımızda en üst düzeyde devam etmiş ve devam etmektedir” dedi.
ŞEHİDİMİZİN İSMİ VERİLDİ!
Durağan Polis Merkezi Amirliğinin ismi de İstanbul ili Beşiktaş İlçesi Vodafone Arena
Stadında 10 Aralık 2016 tarihinde oynanan Beşiktaş – Bursaspor maçında bombalı hain bir terör saldırı sonrası şehit olan polis memuru Hakan Tanrıkulu’nun ismi verildi. DURAĞAN ŞEHİT HAKAN TANRIKULU POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ olarak isim değişikliği onaylandı.
Şehidimizin ismi Durağan Polis merkezi amirliğinde yaşayacağını belirten İlgün; “ Ne insanımız ne de devletimiz bu güne kadar bu devlet , vatan ve bayrak uğrunda ölen şehitlerini hiç bir zaman unutmayarak, onun aziz hatıralarını yaşatmak üzere isimlerini, kamu kurumlarına caddelere ve unutulmayacak yerlere vererek isimlerini sonsuza kadar yaşatmıştır. Son gelen şehidimiz meslektaşımız Hakan Tanrıkulu’nun ismi de sayın Sinop valimiz Hasan İpek ve il emniyet müdürümüz sayın Ercan Dağdeviren’in girişimleri sonucu hızlandırılmış, neticeye bağlanmış ve isim değişikliği tamamlanmıştır. Şehidimizin ismi severek görev yaptığı Polis teşkilatının bu biriminde ebediyete kadar yaşatılacaktır” dedi.

Başa dön tuşu