İlçemizin Geleceği Tehlikede; Sahibimiz Yok!

Durağan İl Genel Meclis üyesi, Mesut Çınlar, Ak Parti’den ayrıldıktan sonra yaptığı yazılı açıklamalara yenisini ekledi. Ak Parti Durağan İlçe teşkilatını yerden yere vuran Çınlar, imalı sözlerle yönetimi topa tuttu. 2014 seçimlerinden verdikleri sözleri tutamadıklarnı belirten Çınlar; “Ben ne orman arazisi kiraladım, ne hazine arazisi çevirdim. Ne ihale aldım, ne de iş takipciliği, ihale komisyoncuşuğu yaptım. Ne yaptıysan önce Allah rızasını kazanmak, sonrada ilçemizin sorunlarını çözmek, ihtiyaçlarına çözüm aramak ve partimin çıkarları için çalıştım. Doğruluktan ayrılmadım. Doğrunun dostu az, düşmanı çok olurmuş. Anlaşılan su uyumuş ama düşman uyumamış. Her iktidara sağdan soldan yanaşan, rant avcıları dün olduğu gibi bu gün de ilçemizde Ak Parti teşkilatında etkin ve söz sahibiler. Suçlu güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş. Durum da bundan ibaret” sözleri ile parti ile ters düşmesini buna bağladı.
rantÇı, iş takipçisi AK PARTİLİLER KİMLER?
Çınlar’ın yaptığı açıklamada yer alan imalı sözlerinde belirttiği; ihale takipçisi, orman arazisi kiralayan, iş takipçiliği yapan hazine arazisini çeviren Ak partili yöneticiler mi var? sorusunu akla getirdi. Şimdi kamuoyu adına şunu soruyoruz; bu rantçı, ihaleci, iş takipçisi Ak partililer kimler?
DURAĞAN KAN KAYBEDİYOR! 
VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİREMİYORUZ!
Çınlar açıklamasında Durağan’da vaad edilen ama yapılamayan hizmetleri de sayarak, Duraüğan her geçen gün kan kaybettiğine vurgu ytaptı. Çınlar; “Sinop İl Genel Meclisinden son üç yıldır Durağan eğitimine ve okullara hiçbir yatırım yapılmadı. 2014 yılının Kasım ayında 2015 yılı bütçesi yapılırken ısrarla Durağan ilçemize talep ettiğim öğrenci yurdu için Atatürk METEM bahçesi tahsis edildi. Yurdu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yapacak. Ancak henüz daha projesi hazırlanıp ihale aşamasına gelemedi, takipcisi yok…
Okullarda okuyan öğrenciler için yeterince yurt yapılmadığı için geçmişte öğrenciler fetö gibi örgütlerin tuzağına düştü, sahipsiz kaldığı için bir çok yoksul öğrenci bunlara mecbur bırakıldı. Durağan ilçemiz her geçen gün kan kaybediyor. Nüfus sürekli azalıyor. Hem Durağan’lı hem de dışardan tercih yoluyla ilçemize öğrenci kazanabilmek için 18 derslikli ve pansiyonlu yapılmasını milli eğitim bakanlığı e-yatırıma teklif edip, talep ettiğimiz okul, 8 derslik olarak planlandırıldı, itirazlar üzerine 12 dersliğe çıkarıldı. Henüz daha projesi bitmemiş olan Durağan yeni Anadolu Lisesinin 18 derslik ve pansiyonlu olarak yapılmasını Milli Eğitim Komisyonu Üyesi, Ak Parti Sinop Milletletvekilimiz ve hemşehrimiz Sayın Dr. Nazım MAVİŞ beyden bekliyoruz. Durağan’ın ihtiyacı olan bu ve benzeri yatırımlarla ilçe başkanı ilgilenmiyor. Çünkü ilçenin ihtiyaçlarından bihaber bir yönetim var Durağanda..” sözleri ile yüklendi.
GANİMET AVCISI
Aynı mecliste görev yaptığı Ak Partiden birlikte seçildiği Ak Parti İl genel Meclis üyesi Hamit Topçuoğlu’na da çok sert sözlerle yüklenen Çınlar; Topçuoğlu’nu ganimet avcısı olmakla suçladı. Çınlar; “Maalesef, memurken Cerrahpaşa hastanesinde KESK üyesi, emekli olunca istanbul Esenler MHP belediye meclis üyesi adayı, Sinop/ Durağan’a gelince Ak Partiye çöreklenen ganimet avcısı gibi nerede bir çıkar varsa orayı mekan tutan Hamit Topcuoğlu da Durağan’ın sorunlarından ve ihtiyaçlarından habersiz. Hangi köyün muhtarı bakımı iyi yapar karnını doyurursa, Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ödenekleri de o köye akıyor. Muhtarlar ve kamu kuruluşları Durağan’da bazı esnaflara özellikle yönlendirilirken, bazı esnaflar da özellikle cezalandırılıyor. Kamu kuruluşları ve muhtarların bazı esnaflardan alışveriş yapmamaları isteniyor” Durağan esnafı için önemli bir iddiada bulundu.
Ak Parti ilçe başkanını da ganimet avcılarını partiye doldurmakla suçlayan Çınlar; “Dün bitti, yarın meçhul, bu günü iyi değerlendirip Ak Parti iktidarının nimetleri ile ilçemizi buluşturacak, sağ duyulu, duyarlı yeni bir ilçe başkanı ve teşkilatı ile ilçemizin sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm aramamız, ilçemizin geleceğini kurtarmamız lazım. Durağan ilçemiz bize atalarımızdan kalan bir miras değil, gelecek nesilere eser bırakacağımız bir emanettir.” dedi.
2. EL ARAÇLAR ALINIYOR! BİRLİĞİN BÜTÇESİ ALT ÜST EDİLİYOR!
Açıklamasında 2014 seçimlerinde vatandaşa verdikleri szölere ait uzun bir listeye yer veren Çınlar ; Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliğine 2. el araçların alındığını plansız ve lüzumsuz yerlerde harcama yapılarak israf ve müsrifliğin kol gezdiğini belirterekj,Birliğin bütçesinin alt üst edildiğini iddia etti.
Çınlar; kendisinin Durağan’a hizmet istemesin, seçim vaatlerini gerçekleştiremesin diye hedefe koyduklarının iddia ederek, “rant odaklı, çıkar ve menfaat ilişkilerine boyun eğmedim diye partiden ihraç etmek isteyen Durağan ilçe Teşkilatı Durağan ilçemize de ihanet ediyor” dedi.

Başa dön tuşu